1. Haberler
  2. Güncel
  3. NE OLACAK 65 YAŞLARIN SORUNU

NE OLACAK 65 YAŞLARIN SORUNU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Emekli müze müdürü İsmail Karamut, toplu taşıma araçlarına alınmayan 65 yaş üstü vatandaşların yaşadığı mağduriyeti dile getirdi

Alanya Arkeoloji Müzesi eski müdürü ve emekli İsmail Karamut, Alanya’da 65 yaş üstünün ücretsiz toplu taşıma kullanma haklarının bazı toplu taşıma aracı sürücüleri tarafından engellendiği iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Karamut, bu durumun hem emeklileri hem de şoförleri mağdur ettiğini belirterek, sorunun çözümü için yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

‘BU SORUNUN ÇÖZÜLMESİ LAZIM’

Karamut, Alanya toplu taşımasında bütün şoförlerin değil ama aralarından bazılarının 65 yaş üstünü araçlara almak istemediklerini ifade etti. Bu durumda kişileri ya da şoförleri suçlamamak gerektiğini vurgulayan Karamut, şoförlerin de akaryakıt fiyatlarının arttığını ve zarar ettiklerini söylemleri konusunda haklı olabileceklerini ancak haksız olanın da emekliler olmadığını söyledi. Karamut, “Zarar ettikleri doğrudur, haklılar ama bu sorunun çözülmesi lazım” dedi.

‘ ARAÇ SAYISI NÜFUSA GÖRE YETERSİZ’

Alanya’daki toplu taşıma araçlarının çok kalabalık olduğunu ve araçların sayısının şehrin nüfusuyla orantılı olmadığını da sözlerine ekleyen Karamut, bu sorunların yetkililer tarafından çözülmesi gerektiğini belirterek, şunları söyledi: “Bu sorunu Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ancak çözebileceğini söylüyorlar. Nasıl çözülebileceğiyle ilgili birçok yol bulunabilir; emekliler ulaşımda kart alırken bir miktar para ödüyorlar, bu miktar biraz daha artırılabilir veya araç sayısı artırılabilir. Ne şekilde olursa olsun bu sorunun çözülmesi lazım.”

‘RENCİDE OLUYORUZ’

Karamut, zaman zaman 65 yaş üstü olarak rencide bile olduklarını anlatarak, “Sorunun kaynağı 65 yaş üstündekiler değil. 65 yaş üstü doğal olarak devletin kendilerine verdiği hakkı kullanmak istiyorlar. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Alanya’da da biz toplu taşımayı kullanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Ankara’daki gibi belediye bağlasa ya araçlarını.. ama tabi bunun için halkın yanında olmak lazım.! Buradan mansur yavaşa selam olsun.

    Cevapla
Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!