MAZBATA BAYRAM SONRASI MI ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

31 Mart pazar günü gerçekleştirilen yerel seçimlerde CHP’nin adayı Osman Tarık Özçelik rekor bir oy alarak Alanya’nın yeni belediye başkanı seçildi.

Pazar günü akşam saatlerinde belli olan sonuçların ardından 10 yıldır Alanya belediye başkanı olan Adem Murat Yücel de ikinci oldu.

Seçimlerin ardından itiraz süreci başlarken, Alanya İlçe Seçim Kurulu’na MHP kanadından çok sayıda itiraz yapıldığı, her itirazın sonuçlanmasından sonra yeni bir itiraz dilekçesi geldiği, bu nedenle Alanya İlçe Seçim Kurulu’nun Özçelik’in mazbatasını Ramazan Bayramı sonrasına bırakabileceği ileri sürülüyor.

MHP tarafından yapıldığı ileri sürülen itirazlar nedeniyle mazbata eğer Ramazan Bayramı sonrasına kalırsa, geleneksel bayramlaşma programına, henüz görevi teslim etmediği için büyük ihtimalle Adem Murat Yücel’in katılabileceği de gelen haberler arasında.

CHP Alanya İlçe Teşkilatı’nın bu itirazlar nedeniyle İlçe Seçim Kurulu’na sürekli bilgi verdiği ve seçim kaybeden yönetimin süreci uzatmak amacıyla böyle bir yöntem uyguladığını söylediği öğrenilirken, yaklaşık 20-25 günlük bir boşluk yaşanacağı için de CHP’nin yeni Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik ve ekibinin bu duruma tepki gösterdiği ifade ediliyor.

Öte yandan gelen son haberlere göre, Yüksek Seçim Kurulu’na bilgi verileceği, herhangi bir boşluk oluşmaması için de en geç Perşembe günü Alanya’nın yeni Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’in belediye Sarayı’na gidip ekibi ile birlikte göreve başlayacağı belirtiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!