MAHMUTLAR’DAN 2 İSİM

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

28. Dönem Milletvekili listeleri açıklandı. Mahmutlar’dan Dr. Oğuzhan Çelik ve Alaattin Çakır Antalya Milletvekili listelerinde yer aldı. İYİ Parti listelerinde ise Alanya’dan hiç Milletvekili adayı olmaması şaşkınlık yarattı.

ÇAVUŞOĞLU 1.Cİ, MÜFTÜOĞLU 7. SIRADA
AK Parti Antalya Milletvekili sıralamasına dış işleri Bakanı Alanyalı Mevlüt Çavuşoğlu 1.sırada yer aldı. Siyasetçi, Diplomat, İş insanı ve mevcut Dış İşleri Bakanlığı görevine devam eden Çavuşoğlu 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde 1. Sıraya girerek yerini garantiledi. Antalya AK Parti Milletvekili sıralamasında sürpriz bir isimde yer aldı. FİFA kokartlı Alanyalı Hakem Kuddusi Müftüoğlu AK Parti den 7 sırada Milletvekili adayı oldu. Müftüoğlu, Mimarlık Fakültesi Şehir ve bölge planlama bölümünden mezun ve 5 yıl boyunca FİFA hakemliği yaptı.

CHP’DE ÖZÇELİK 7. SIRADA
CHP Antalya milletvekilleri aday listesinde Gazipaşa ve Alanya’yı temsilen Diş doktoru Murat Özçelik’i 7. Sıraya koydu. CHP’nin Antalya Milletvekili aday listesi. Alanya adayı Murat Özçelik listeye 7.sıradan girdi. CHP listesinin 1.sırasında turizm sektörünü temsilen Manavgat’ta otel sahibi turizmci Sururi Çorabatır yer aldı. Turizmciler açısından memnuniyet yaratan bu gelişme olumlu bir hava yarattı. Alanya’nın yakından tanıdığı ve Manavgat’ta da oteli bulunan Sururi Çorabatır listeye ilk sıradan girdi. Buna göre, ilk kez bir turizmci Antalya’dan ilk sırada milletvekili adayı oldu. Anketlerde ve kamuoyunda CHP’nin Antalya’da 8 milletvekili kazanacağı yönünde oldu.

ALANYA’YA HAYIRLI OLSUN
Mahmutlar’da bir ilk yaşandı. Mahmutlar tarihinde ilk defa bir kişi Milletvekili listesine ismini yazdırdı. Mahmutlar’lı Öğretim Görevlisi Dr. Oğuzhan Çelik, Antalya Milletvekili adayı oldu.
Mahmutlar’lı Akademisyen Dr. Oğuzhan Çelik, MHP Antalya 7. sıra Milletvekili adayı oldu. Mahmutlar tarihinde ilk kez bir kişinin Milletvekili listesine girmesi Mahmutlar’da sevinç ile karşılandı. Alanya’dan MHP Antalya Milletvekili aday adaylığına 11 kişi müracaatta bulunmuştu. MHP Genel Merkezi 11 kişiden listeye Alanya’dan Dr. Oğuzhan Çelik’i, 7 sıraya koydu.

ÇAKIR 1. SIRADA
2004-2009 yılları arasında Mahmutlar Belediye Başkanlığı görevini başarılı bir şekilde gerçekleştiren Alaattin Çakır Büyük Birlik Partisi (BBP)’inden Antalya 1. Sırada Milletvekili adayı oldu. Mahmutlar Post Gazetesine açıklamalarda bulunan Çakır “ Büyük Birlik Partisinden 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde Cumhur ittifakı olarak giriyoruz. Dolayısıyla Büyük Birlik Partisinin seçim barajı engeli bulunmamaktadır. Hemşehrilerimi şahsımı tercih etmesiyle Antalya Milletvekili olarak mecliste yer alıp bölgeye katkılar yapacağımı hemşehrilerim iyi biliyor. Tüm hemşehrilerime BBP’sini desteklemeye davet ediyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!