Mahmutlar’da turisti kandırdılar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Menderes Bulvarı üzerinde bir kuyumcu Norveç uyruklu GredNybakk adlı bayan turiste fahiş fiyata altın sattı. Turist kazıklandığını anlayınca şikâyetçi oldu.
Mahmutlar’da Norveç uyruklu 75 yaşlarındaki GerdNybakkadlı kadın turisti kuyumcu esnafı kandırdı. Mahmutlar Menderes Bulvarı üzerindeki bir kuyumcudan aldığı ince bir zincir ve üzerindeki küçük bir takıya 2.800 lira ve artı 1.480 lira verdiğini ve daha sonra başka kuyumculara gittiği zaman bu takının bu fiyatlar etmediğini ve fahiş bir fiyat olduğunu iddia etti. Mahmutlar Post Gazetesi’nin internet Gazetesi www.mahmutlarpost.com’un yaptığı haberden sonra kuyumcunun turiste sana bir hediye verilim hatamızı affedin dediği öğrenildi.
TURİST RESTORANCIDAN YARDIM İSTEDİ
Tanıdığı bir Restoran işletmecisinden yardım isteyen Norveçli turist GerdNybakk“Kandırıldım ben nereye şikayet edebilirim” diyerek mağdur olduğunu dile getirdi. Restorancı kuyumcuyu arayarak hatanın düzeltilmesini değilse Kuyumcular odasına şikayet edeceğini söyledi. Konuyu internet Gazetesinden duyuran Mahmutlar Post Gazetesi kuyumcunun hatasını düzeltmesine etkin oldu. Haberden sonra söz konusu olan Kuyumcu dükkanının daha öncede defalarca turistleri kandırdığı ortaya çıktı.
Mahmutlar’da başka bir restoran işletmecisi, yine aynı kuyumcudan, yine Norveçli bir kişinin saat aldığını 50 dolarlık saate 4 bin lira para ödediğini açıkladı.
Mahmutlar’lı esnaflar, “Turisti kandırmak Türkiye’yi karalamaktır. Kandırılan bir turist beni falan kişi kandırdı demiyor, Türkiye’ye gittim beni soydular diyor. Türkiye hakkında kara propaganda yapıyor. Yöneticiler buna bir dur demeli. Alanya Kuyumcular Derneği ve Yöneticileri bu konulara eğilmeli ve yabancı Turistlerin ülkemiz hakkında olumsuz propaganda yapılması engellenmeli ve suçlular cezalarını çekmeliler” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!