MAHMUTLAR’DA EL SANATLARI KURSLARI YIL SONU SERGİSİ AÇILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BAŞKAN YÜCEL; “EL SANATLARI KURSLARIMIZA GEÇEN YILA GÖRE 3 KATI FAZLA TALEP VAR”

 


Alanya Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi iş birliğiyle 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılında açılan el sanatları kursları yıl sonu sergisinin ilki Mahmutlar Mahallesi’nde kapılarını açtı. Açılışta konuşan Başkan Yücel, “Bu seneki kursiyerlerden son derece mutluyuz. Geçen yıla göre neredeyse 3 katı bir talep var. Bu da bizi mutlu ediyor ve doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.” dedi.

Merkezde İpekeller ve Hanımeller atölyeleri, Güllerpınarı El Sanatları Merkezi, Cikcilli El Sanatları Merkezi, Obagöl El Sanatları Merkezi; doğuda Mahmutlar ve Kargıcak El Sanatları Merkezi, batıda ise Konaklı, Avsallar ve Okurcalar El Sanatları Merkezlerinde açılan kursların yılsonu sergileri gerçekleştiriliyor. Bugün ilk olarak Mahmutlar Mahallesi’ndeki serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Sarı, Alanya İlçe Halk Eğitim Müdürü Şevki Mat, Mahmutlar Mahalle Muhtarı Ahmet Top, El Sanatları Kursları eğitmenleri ve çok sayıda kursiyer katıldı.

Açılışta ilk olarak konuşan Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Sarı, Alanya Belediyesi’nin ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in kendilerine her koşulda destek sağlığını belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti. Başkan Yücel sözlerine Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözü ile başlayarak, “Sanatsız kalan bir milletin bir damarı yok olmuş demektir” diye bir söz var. Bir yerel yönetici bundan 20-30 yıl önce sadece yol, köprü, su ve buna benzer periyodik işler yapan, 5393 sayılı yasanın gerektirdiği işleri yapınca belediye başkanı oluyordu. Ama günümüzün vizyonuna, misyonuna uygun olarak, bölgemizin gelişimine ve değişimine, ülkemizin gelişimine ve değişimine katkı sağlamak adına biz artık elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!