Mahmutlar’da Alanyaspor lansmanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Aytemiz Alanyaspor için Mahmutlar’da 75 milyon TL’lik bedelle yaptırılacak tesislerin proje sunumu yapıldı. Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, bir operatörün yerine geçerek kepçe kullanıp tesis temelinde hafriyat çalışması yaptı.
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Mahmutlar’da yapımına başlanan Alanyaspor Tesisleri için proje sunumu yapıldı. Müteahhit firma genel müdürü Caber Nacar’ın yaptığı sunuma Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ve yönetim kurulu, Cumhuriyet Başsavcısı Celal Tekin, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Kalan, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ ve diğer protokol üyeleri ile kurum temsilcileri katıldı.
NACAR: “BU PROJEYİ TAKIMIMIZA KAZANDIRMAKTAN ONUR DUYACAĞIZ”
Proje hakkında ayrıntılı bilgi veren Caber Nacar, “123 bin metrekarelik alana Alanyaspor’un, antrenman, konaklama ve kamp ihtiyacını karşılamak amacıyla Avrupa standartlarında bir tesis projelendirilmiştir. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen projemizin yapımı Caba İnşaat firmamız tarafından devam etmektedir. Bu projeyi inşallah şehrimize ve takımımıza kazandırmaktan onur duyacağız” dedi.


ÇAVUŞOĞLU: “TESİSİ BİR AN ÖCE ALANYASPOR’UMUZA KAZANDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”
Yaklaşık 2 yıl önce tesisin temelinin atıldığı aktaran Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Bu süreçte hafriyatta bir yol alındı. Duraklama dönemi oldu ve pandemi süreci girdi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in ciddi bir rahatsızlık geçirdi. Kendisine geçmiş olsun diyoruz. Amacımız tesisin bir an öce bitirilip Alanyaspor’umuza kazandırmak. İmkanlar ölçüsünde tesisin yapımına başlanması bir yıl içinde bitirilmesi öngörülüyor. Alanyaspor hepimizin kırmızı çizgisi, herkesin birleştiği nokta bu takım. Alanya Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel’in de çok ciddi çalışması var. Amaç bölge sporuna turizmine katkı sağlamak. Bugün burada tanıtımını yapıyoruz” diye konuştu.
“ALANYASPOR HAK ETTİĞİ YERDE OLACAKTIR”
Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer ise yapılacak olan tesisin Alanya’nın spor kenti olmasında çok önemli olacağını belirterek şunları söyledi: “Alanyaspor çatısı altında sadece futbol değil, diğer branşlara da çok önem veriyoruz. İnşallah buranın bir sporcu fabrikası olmasını istiyoruz. Amacımız bölgemizin çocuk ve gençleri başta olmak üzere tüm Türkiye hizmet verecek ve sağlıklı nesiller yetiştirmek üzere altyapının oluşturulmasını sağlamak. Bu da bu anlamda büyük bir adım. Yapılan yatırımlar ile beraber İnşallah Alanya ve Alanyaspor hak ettiği yerde olacaktır” dedi.
BAŞKAN ÇAVUŞOĞLU HAFRİYAT ÇALIŞMASI YAPTI
Ayrıca Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, bir operatörün yerine geçerek kepçe kullanıp tesis temelinde uzun süre hafriyat çalışması yaptı.
“HERŞEY ALANYA’MIZ İÇİN”
Tesisin Avrupa’nın en modern kamp ve spor tesislerinden biri olacağını belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen Alanyaspor tesislerimizin lansman programına katıldık. Süper Lig’deki gururumuz Alanyaspor, tesisi yapımı tamamlandıktan sonra Avrupa’nın en modern kamp ve spor tesislerinden birine sahip olacak. Böyle bir tesisi Alanya’mıza kazandıracak olan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ve kazandığı başarılarla Alanya’mızın değerine değer katan Alanyaspor’umuzun Başkanı Hasan Çavuşoğlu’na teşekkür ederim. Her şey Alanya’mız için” diyerek sözlerini tamamladı..

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!