1. Haberler
  2. Güncel
  3. Mahmutlar Tapu’yu bekliyor

Mahmutlar Tapu’yu bekliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALTSO meclisinde Gündem yine Mahmutlara beklenen Tapu dairesi oldu. Şahin ‘Tapuda hareket yoksa Alanya’da ticaret durur” dedi.
Başkan Şahin ALTSO Meclis toplantısında Mahmutlara gelmesi düşünülen Tapu dairesi Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin’in gündeminden düşmüyor. “MAHMUTLAR DAHA ÖNCELİKİ”
Tapu ile ilgili Alanya’da sıkıntıların olduğunu bir kez daha gündemine alan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Günlük 70-80 telefon alıyorsam bunu yarısı tapu ile ilgili. Görüşmelerimiz var. Sonuçlarını bekliyoruz. Alanya’ya biri doğu, biri batı bölgesine olmak üzere 2 tapu dairesi açılmasını istiyoruz.Biri doğu diğeri batı bölgesinde olmak üzere. Ancak Mahmutlar daha öncelikli. Şu anda tek lokomotif sektör tapu. Ukrayna ve Rusya şu anda en çok ihtiyaç duyduğumuz destinasyon.
ŞAHİN TAPU İÇİN ANKARAYA GİDİYOR
Tapu sektörünü durdurursak iş adamları ne yapacak? Müteahhitler, emlakçılar zor duruma düşüyor. Buna kesinlikle bir çekidüzen verilmeli. Gelişmeler olmazsa önümüzdeki hafta Ankara’ya gideceğim. Tapuda hareket yoksa Alanya’da ticaret durur” dedi.
ŞEHİR CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELMELİ
Turizmcilerle de görüştük. Tarifeli uçaklar konulmalı. Eğer Rusya ve Ukrayna için tarifeli uçaklar konulursa burada krizin çok fazla bir etkisi olmayacak. Ekonomi zayıfladı devalüasyon oldu deniyor. Ama bize gelen profil devalüasyondan daha az etkilenen profil. Maalesef üst düzen profil bize çok az geliyor. Şehri cazibe merkezi haline getirmek gerekliği burada ortaya çıkıyor. ” diye konuştu.
“İDEOLOJİMİZ BAYRAK VE KURAN”
Kırsalında birçok ihtiyacı var oraların eksikleri için mücadele edeceğiz. Alanya’mız güçlü. Devletimizde güçlü. Ama devlet yapmıyor diye biz kenarda oturamayız diyen Şahin, toplantıda siyasilere de çağrıda bulundu. Şahin, “Ticaret odası han, hamam yapıyor deniliyor. Halk sizi alkışlatır. Biz alkış almak için bunları yapmıyoruz. Hizmet etmek için yapıyoruz. Biz siyasi ayrımcılık yapmadık. Asla ideolojik davranmadık. Bizim ideolojimiz bayrağımız ve Kur’an’ımız. Buradan tüm siyasileri uyarıyorum. Şahsi davranışlardan vazgeçin. Bunu yaparsanız halk sizi cezalandırır. Bunu ben de yaparsam halk beni de cezalandırır. Alanya’nın düzenini bozmamalıyız, bozdurmamalıyız ve bozana karşı çıkmalıyız” ifadelerini kullandı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!