Mahmutlar nereye gidiyor ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’daki gelişime yerel yönetim ayak uyduramıyor. Her geçen gün yoğunlaşan Mahmutlar’da alt yapı başta olmak üzere Elektrik, Su, Kanalizasyon sorunları baş göstermeye başladı.
Mahmutlar halkı soruyor nereye gidiyoruz? Yirmi yıl önce sakin bir sahil kasabası olan Mahmutlar bu günlerde hınca hınç doldu. Dünyanın her ülkesinden vatandaşların yerleşik olarak yaşadığı Mahmutlar’ın Caddeleri ve Sokaklarına araç park edecek yer kalmadı. Mevcut Yollar Trafik yoğunluğunu kaldıramıyor. Elektrik, Su, Kanalizasyon gibi acil ihtiyaçlarına cevap vermekte zorlanıyor.
YEREL YÖNETİM YETİŞEMİYOR
Mahmutlar her geçen gün nüfus olarak katlanarak arterken yerel yönetim bu artışın aynı paralelinde hizmet getirmekte zorlanıyor. 2022 ile 2023 yılı arasında Mahmutlar ’a 30 bin yeni konutun daha inşa edileceği tahmin ediliyor. Alt yapı hizmetleri şimdiden cevap veremezken bir yıl sonra yeni konutlara yerleşecek olan on binlerce kişiye Başta Elektrik, Su ve Kanalizasyon nasıl yetecek?
ACİL YENİ YOLLAR VE OTO PARKLAR YAPILMALI
Rusya ve Ukrayna savaşından kaçarak güvenli bir liman arayan bu ülkenin insanları yoğun olarak Mahmutlara yerleşti. Artık her Caddede Rus ve Ukrayna plakalı araçları görebiliyoruz. Mahmutlar’da Caddelerdeki araç yoğunluğu Türkiye’nin bir çok ilinde bile göremezsiniz. Yerel yönetim acilen Mahmutlara yeni yollar ve Otoparkalar yapmalıdır.
KİRALAR VE EV FİYATLARI UÇUK
Mahmutlar ’da arz talep dengesine göre ev ve kira fiyatları absürt bir şekilde uçuk. Yapılan araştırmada 1+1 daire fiyatları 3 bin liradan başlıyor. Dayalı döşeli ev kiraları aylık 10 bin liralara civarında. Yeni yapılan inşaatlarda ki daire satışları projeden hemen satılıyor. Mahmutlar Emlakçıların şehri olma yolunda. Her geçen gün yeni emlak ofisleri açılıyor. Emlak işletmelerinin çok yüksek oranı yabancı uyruklu olduğu biliniyor.
KAYIT DIŞI İŞ YAPIYORLAR
Ayrıca yabancı uyruklu vatandaşların birçoğu kayıt dışı çalıştıkları da iddia ediliyor. Home ofis (evde çalışma) olarak Kuaför, Cilt bakımı, Masaj, Yemek ve benzeri işler yapan yabancı uyruklular çoğunlukta olduğu biliniyor. Yerel yönetimler başta olmak üzere kolluk kuvvetleri, resmi kurum ve kuruluşlara da çok iş düşüyor. Bu konuda kolluk kuvvetleri ile site yöneticileri kayıt dışı iş yapanlar ve kanuna aykırı davranışlar sergileyen kişiler konusunda da sık sık toplantı yapmalıdırlar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!