MAHMUTLAR DİLENCİLER DOLDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar ve Alanya’da son dönemde dilenci patlaması yaşanıyor. Alanya merkezin yanı sıra bölgenin en büyük yerleşim birimleri olan Mahmutlar, Avsallar ve Konaklı gibi mahallelerde dilenciler “depremzede” kisvesi altında insanların duygularını istismar ederek para istiyor.

Dilenciler kapı kapı dolaşarak duygu sömürüsü yapıyor. Bu soruna dikkat çeken Mahmutlarpost Gazetesi köşe yazarı Sudi Çandır, Alanya Belediyesi’ne seslendi.

MAHMUTLARI DİLENCİLER BASTI

Çandır, “Mahmutlar’da dilenci patlaması. Yerli ve yabancı 100 bin kişinin yaşadığı Mahmutlar’ı dilenciler bastı. Gün içinde bilhassa yabancı yerleşiklerin uğrak yeri kafe restoranlarda oturan insanlar dilenciler tarafından resmen taciz ediliyor. Özellikle depremzede olduğunu dile getirerek sokaklarda yürüyen hemen herkesi taciz eden bu insanlara karşı zabıta ve kolluk kuvvetlerini daha sıkı kontrol yapmaları konusunda aktif olmaya davet ediyorum. Deprem felaketi sonrasında bölgeden gelen insanlarla hep birlikteydim. Hepsi çok asil ve kaliteli insanlar. Bir küçük su isterken dahi mahcubiyet duyan bu güzel insanları kullanarak dilenen aymazlara asla yol verilmemelidir. Özellikle yabancılar nezdinde kötü bir reklam oluyor. İlgililere saygıyla duyurulur” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!