MAHKOD’dan aksıda ekmek kampanyası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD ’dan geleneksel hale gelen Ramazan ayında  ‘Askıda Ekmek Kampanyası’ Ramazan’ın ilk gününde başlayıp son gününde sona erecek.

RAMAZAN ayının ilk gününden son gününe kadar Mahmutlar ‘da ki 3 fırında “Askıda Ekmek Kampanyası” başlatan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan hali vakti iyi olan tüm vatandaşları bu kampanyaya destek olmaları için çağrı yaptı. MAHKOD’dan yapılan açıklamada “Ramazan ayında ihtiyaç sahipleri ile ekmeklerimizi paylaşalım” denildi. Askıda Ekmek kampanyasına destek olacaklar için iletişim telefonu 0532 36 444 37

“KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR”

Ramazan ayının ilk gününden son gününe kadar Mahmutlar’daki 3 fırında, “Askıda Ekmek Kampanyası” başlatıldığı açıklayan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan kampanyaya isteyenler fırınlara giderek askıya Ekmek koyarak ihtiyaç sahipleri ile ekmeklerini paylaşabilirler” dedi. İlhan, “Dilerseniz fırından ekmek alırken 1 ekmek fazladan alarak askıya bırakın. Dilerseniz şahsıma özelden yazarak veya telefonla ulaşarak rutin olarak her gün 1 veya daha fazla ekmek yardımında bulunabilirsiniz. Peygamber Efendimiz, ‘komşusu açken tok yatan bizden değildir’ buyurmuştur.” ifadeleri kullanıldı.

İLHAN, “BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR”

Her Ramazan ayında binlerce Ekmeği ihtiyaç sahipleri ile Ramazan ayında paylaştık açıklamasında bulunan MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Birlikten kuvvet doğar. Sosyal yardımlaşma konusunda Mahmutlar Post Gazetesi olarak 18 yıldır Mahmutlar ’da üzerimize düşen sorumluluğu yerine getiriyoruz. MAHKOD Derneği 4 yıl önce kuruldu üyelerimizin ve yatırımcılarımızın desteği ile Mahallemize ve yardıma ihtiyaç sahibi vatandaşlara duyarlığımızı göstermeye gayret ediyoruz. Bir elin nesi var iki elin sesi var desturu ile bu gayretlerimiz Allah izin verdiği sürece devam edecek. Desteklerin-den dolayı tüm halkımıza teşekkür ediyorum” dedi.

ASKIDA EKMEK PROJESİ ŞÖYLE İŞLEYECEK

Fırına gittiğinizde 2 ekmek parası ödüyorsunuz (fazlada ödeyebilirsiniz) fakat 1 veya daha fazla adet ekmek alıyorsunuz.

Ekmekleri de satın alırken şunu diyorsunuz;

“İki ekmek birisi askıda.” Ardından fırın sahibi sizin için askıya yani ekmeklerin biriktiği noktaya bir adet ekmek bırakıyor. Gün içinde ihtiyacı olan insanlar gelip “Askıda ekmek var mı?” diye soruyor.

Eğer askıda ekmek varsa bu ihtiyaç sahibi vatandaşımız ekmeği herhangi bir ücret ödemeden alabiliyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!