Lağım gibiyiz…!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz hafta Arıtmadan gelen ağır fosseptik kokusu Mahmutlar’da yaşayan halkı canından bezdirdi. Bakteri aşılama çalışmaları ile kokunun giderileceği iddia ediliyor. Bu da uzun bir süre alacak..
Mahmutlar’da bulunan Antalya Büyükşehir’in kuruluşu ASAT’a bağlı Arıtma istasyonu son zamanlarda çok kötü pis koku yaymaya başladı. Alanya ASAT Müdürü Fatih Uysal, “Aşılama çalışmaları yapıyoruz” açıklaması yaptı. “Mahmutlar’ın tamamında hissedilen koku arıtmaya yakın bölgelerde oturan vatandaşlardan yaz sıcağında kapıyı, pencereyi açamıyoruz sabaha kadar klima açıyoruz” açıklaması geldi.
“2014 YILINDA DA YAŞANMIŞTI”
2014 yılındaki Mahmutlar arıtmadaki koku yeniden hortladı. Özellikle Arıtmaya yakın olan yerler akşamdan sabahın ilk saatlerine kadar kokuyu en yüksek hisseden yerler oldu. Kargıcak ve Kestel Mahallesi de kokudan rahatsız olduklarını açıkladılar.
“BİLİNÇLİ ELEMAN YOK İDDİASI”
Mahmutlar Arıtma istasyonunda uzman ve bilinçli eleman yok iddiası da vatandaşların dilinde. ‘Şehir içlerindeki arıtmalar var onlar niye kokmuyor da sürekli Mahmutlar’daki arıtma kokuyor’ diyen vatandaşlar, “ASAT’ı acilen göreve davet ettiler.
“SIKABIR SİSTEMİ YOK MU?”
Arıtmalardaki bulunması şart, fakat bir o kadar da pahalı olan ‘sıkabır’ sistemi Mahmutlar arıtmada istasyonunda yok mu? Bu pahalı sistem yoksa veya arızalı ise arıtma kokar açıklaması yapan bir vatandaş tam anlamıyla uzman ekipler arıtmada çalışsa koku olmaz açıklaması yaptı.
“ARITMADA YAPIM HATASI MI VAR?”
‘Mahmutlar Arıtmasında bir yapım hatası var’ iddiasında bulunan bir vatandaş, “Mahmutlar Atatürk Caddesi ve Vatan Caddesi’nde “ters eğim hattı” bulunuyor. Bu ters eğim bazı zamanlarda gaz birikintisini dışarıya vuruyor, bu gazın dışarıya vurması gerek. Eğer dışarıya vurmazsa patlama yapar. Mahmutlar Caddelerindeki kanalizasyon boru hatları logarların bulunduğu bacalardan temizlenmelidir. Eğer yapılmadıysa koku kaçınılmaz olur” dediler.
2014’DE GAZETEMİZİN YAPTIĞI HABER
“MAHMUTLAR ELDEN GİDİYOR”
Akdeniz’in parlayan yıldızı bugünlerde bok kokuyor. ASAT yöneticileri, ‘bugün, yarın  koku gider’ diye halkı oyalıyor, halk eylem yapmak istiyor. Turistler Avrupa Sağlık Örgütüne şikayet etme tehdidinde.
2004-2009 yılları arasından bataklıktan çıkan nadide bir çiçek gibi bölgenin en cazibeli yaşam merkezi olan ve her kesim tarafından Akdeniz’in parlayan yıldızı olarak anılan, bünyesinde dünyanın her köşesinden yerleşik yabancı barındıran Mahmutlar bugünlerde bok kokusuyla anılmaya başlandı.
YABANCILAR AYAĞA KALKTI
Mahmutlar’daki arıtmadan gelen pis koku beldede yerleşik yaşayan yabancıları ayağa kaldırdı.” Bu koku ile burada yaşamak zor Avrupa sağlık örgütüne dava açacağız, Şikayetci olacağız” diyen yerleşik yabancılardan  Tomy Franklin, Danis İrons, Tıcs Wılson, Sharon Harran, Anne Wardlewortimth, Karen Danneliy adlı vatandaşları Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan Ve Mahmutlar Restaurancılar ve Lokantacılar Derneği başkanı Nurattin Göbüt Mahmutlar ve Alanya turizmi ve ticareti zarar görür diyerek ikna etti ve bu girişimlerinden vaz geçirdi.
VATANDAŞ MASKEYLE DOLAŞIYOR
Milliyet Gazetesinde yayımlanan haberde, ‘Mahmutlar Mahalesinde vatandaşlar maske ile dolaşıyor, esnaflar maske ile satış yapıyorlar. Ayrıca restorantlar akşamüstü tamamen boşalıyor ve insanlar ya kendilerini kapalı bir alana atıyor, ya da Mahmutlar dışına gidiyor. Tüm bunlar yaşanırken sorumlu ASAT yöneticileri, ‘biz her şeyi yaptık daha ne yapalım’ diyerek halkı kaderi ile baş başa bırakıyorlar.
 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!