Kuşyuvası teşekkürü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

bir_ruya_gercek_oluyor_h78353Karaman- Ermenek AK Parti İlçe Yönetiminden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na ve Alanya Belediye Başkan a. adayı Hüseyin Güney’e Kuşyuvası yolu için teşekkür geldi.
 
Yıllardan beridir bölgenin önemli sorunlarından biri olan Kuş yuvası yolu Ak Parti hükümeti sayesinde çözüm noktasına ulaştı. Bir çok ölümlü ve yaralamalı kazaların yaşandığı Kuş yuvası yolu ile ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği talimat sayesinde en büyük kısım olan 1. tünel bitirildi. Bu yolun bitirilmesi için Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu ve dönemin Alanya İlçe Başkanı Hüseyin Güney’in verdiği mücadele meyvesini veriyor.
TEŞEKKÜRLER AK PARTİ
Ermenek İlçesi Ak Parti Yönetim Kurulu İlçe Sekreteri Süleyman Sarıoğlan’ın yaptığı açıklamada “Kuş yuvasında yoğun tünel çalışmaları 2014 Nisan ayında bitirilecek. Bu projeye katkısı olan Başta Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Konya Milletvekili Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu’na, TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Karaman Milletvekili sayın Lütfi Elvan’a, Karaman Milletvekili Mevlüt Akgül’e, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu’na, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel ve dönemin ilçe başkanı şimdiki Ak Parti Alanya Belediye Başkan a. adayı Hüseyin Güney’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz” dedi.
İÇ ANADOLU KUŞYUVASINDAN İNECEK
Kuş Yuvası tünelleri ve yol çalışmasının bitmesinin ardından açılışı 2014 yılı içinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak. Kuşyuvası yolunun bitmesi ile birlikte Alanya’yı ziyaret eden yüz binlerce turist artık Toroslar’ın iç bölgelerine günübirlik gezi ve safari turu yapabilecek. Konya, Karaman, Ermenek ve Göktepe’de turizm canlanacak. Bölge turizm gelirlerinden pay alacak.
RÜYAMIZ GERÇEKLEŞİYOR
Ak Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu tünellerin devreye girmesinin ardından Ankara-Konya-Karaman ve Alanya yolunun daha güvenli hale geleceğini söyledi. Bölgenin inanılmaz sarp olması nedeniyle tünel açtıklarını da belirten Çavuşoğlu, “Yol daha fazla genişlemiyor. Genişlemediği için de buraya tünel açılıyor. Şimdi bunları gerçekleştiriyoruz. Kısacası hayaldi gerçek oldu. Tünellerin yapılmasıyla yol çok kısalıyor. Sık sık kazalar oluyor. Burası uçurum. Birçok vatandaşımızı da burada kaybettik. Dolayısıyla bu dağlar delinerek rüya gerçekleşti” diye konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!