reklam
reklam

Kültür Merkezi Mahmutlar’a yapılacak. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

27 Haziran 2022 - 23:50

Kültür Merkezi Mahmutlar’a yapılacak

Kültür Merkezi Mahmutlar’a yapılacak
Son Güncelleme :

09 Mart 2021 - 15:00

65 views

Mahmutlar 31. Bölgeye yapılacak olan Kültür Merkezi’nin Alanya Belediyesi tarafından proje çizimleri yapılmaya başlandı. Alanya Belediyesi Meclis üyesi Kayhan Balta, “Kültür merkezi Mahmutlar’a yapılacak hiç bir kimsenin şüphesi olmasın” dedi. 

Kestel ve Demirtaş’a yapılan modern Düğün salonları sonrası Mahmutlar’ın en ihtiyaç duyduğu Düğün Salonunu sık sık gündeme taşıyan Mahmutlar Post Gazetesi sahibi ve Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Kültür Merkezi’nin yeri Mahmutlar’da 11 dönüm olarak ayrıldı. Nedense bir çapanoğlu çıkıp, gelecek olan hizmetlere engel oluyor. Çok amaçlı bir Kültür Merkezi Mahmutlar’a yapılacak iken bu yatırıma ısrarla nifak tohumu ekmeye çalışanlar, Kültür Merkezi Kargıcak’a yapılsın diye önerge vermişler. Aynı yatırım, hem Kargıcak’a hem de Mahmutlar’a şimdilik, yapılamayacağına göre Kargıcak’taki alana başka bir yatırım yapılabilir ama pişen aşa su dökmek bölge halkına ihanettir” dedi.

BALTA, “KÜLTÜR MERKEZİ MAHMUTLAR’A YAPILACAK”

“Mahmutlar’a yapılacak olan çok amaçlı Kültür Merkezi’nin proje çizimi Alanya Belediyesi’nde yapılıyor” diyen Mahmutlar’lı Alanya Belediye Meclis üyesi Kayhan Balta, “İçerisinde Düğün salonu, Konferans salonu, Tiyatro ve Sinema salonu bulunan Kültür Merkezinin yeri yeni imara açılan bölgede 11 dönüm yer ayrıldı oraya yapılacak hiç kimse merak etmesin” diye konuştu.

KARADAĞ, “MAHMUTLAR’DA 60 BİN NÜFUS VAR”

Alanya Belediye Meclisinde Kargıcak’a içerisinde Düğün salonu, Gençlik Merkezi gibi bölümlerin bulunduğu Kültür Merkezi yapılması için önerge veren CHP’li bir Meclis üyesine cevap Partisi’nin İlçe Başkanı Karadağ’dan geldi. Başkan Karadağ’a gazeteciler tarafından sorulan “Mahmutlar’daki Kültür merkezi?” sorusuna Karadağ, “60 bin nüfuslu Mahmutlar’da bir Kültür Merkezi olmayışı yöneticilerin ayıbıdır” dedi.

“HASTANE-KAPALI PAZAR YERİ-KÜLTÜR MERKEZİ”

60 bin nüfusa sahip Mahmutlar’ın birçok şeye ihtiyacı olduğunu söyleyen Karadağ, “Mahmutlar’a öncelikle Pazar-Alışveriş bölgesi ile Devlet hastanesinin kazandırılması gerekiyor, 60 bin nüfusa sahip bir mahallede kültür merkezinin olmamasını yetkililerin bir ayıbı olarak kabul ediyorum” diyerek Mahmutlar’ın hakkını teslim etti.

reklam
reklam