KODAL MOSKOVA’DA

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

38. Property Show Moskova Fuarı’nı değerlendiren TTPP Derneği Başkan Yardımcısı mimar Emre Kodal, fuarın geçen yıllara göre daha durgun geçtiğini söyledi.

RUSYA’NIN en eski fuar organizasyonlarından olan 38. Property Show Moskova Fuarı’na Alanya firmaları damga vurdu. TTPP Derneği üyeleri Toros Residence İnşaat, Yekta Homes İnşaat, Rest Property Emlak, Topçu İnşaat, Seaside Emlak gibi firmalarımızın yanı sıra Alanya’dan onlarca firma fuarda yerini aldı.
TTPP Derneği Başkan Yardımcısı Mimar Emre Kodal, “Maalesef fuar, geçen yıllara göre daha durgun ve sakin geç-ti. Buradaki etkenlerden birisi Rusya’nın yaşamakta olduğu ekonomik süreç. Son aylarda yaşanan dolar /ruble makasının açılması, Rus pazarından beklenen hem gayrimenkul müşterisini, hem de turizmde otellerin beklediği rezervasyon talebine olumsuz yönde etki etmiş durumda. Fuarın sönük geçmesinin bir diğer sebebi de; siyasilerin yapmış olduğu popülizm dolu açıklamalar oldu. Ya-bancılara gayrimenkul satışının kapanacağı söylentisi, Rusya pazarında etkisini fazlasıyla göstermiş durumda. Bu sebepten dolayı seçim sonrası oluşacak belirsizlik büyük tedirginlik oluşturdu. Dolayısıyla Alanya’ya yatırım yapmak isteyen onlarca müşteri, seçim sonrasını bekleyeceğini açıkça dile getirdi. Fakat Alanya markasının artık dünya çapında biliniyor olması ve birbirinden değerli sektör paydaşlarımızın dünyanın dört bir yanında şehrimizi başarıyla temsil etmesiyle, seçimden sonra sektörümüzün tekrar pozitif bir ivme kazanacağını düşünüyoruz” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!