Kodal gaza gelmiş. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Şubat 2023 - 01:17

Kodal gaza gelmiş

Kodal gaza gelmiş
Son Güncelleme :

16 Ocak 2012 - 14:43

322 views

MHP’li Mahmutlar eski belediye başkanı Hüseyin Taşer, gazetemizde yayımlanan “Kodal Taşer’i bombaladı” haberine cevap verdi. Taşer cevabında, “Kodal gaza gelmiş” dedi. Taşer’in cevabını aynen yayımlıyoruz. Mahmutlar Post Gazetesi’nin 10 Ocak 2012 tarihli sayısında yayınlanan “Kodal Taşer’i bombaladı” başlığında yayınlanan açıklamayı inceledim:
Gazetenizin 03 Ocak 2012 tarihli sayısında  “Taşer, Üç Politik Senarist” başlığı altında yayınlanan yorumumda, Sayın, Muammer Kodal ve kişiliği ile ilgili kullanılmış bir tek kelime bile yoktur. Sayın Kodal’ın yaptığı söylenen açıklama yazısının acele, sinirle, saldırgan, kast ve maksat dolu kelimelerle süslenmiştir. Benim için, bu açıklamayı düşünerek yapmış olması ihtimal dışıdır. Gaza gelinmiştir. Kullanılan kelimelerin hiç birisi benim vasıflarımı etkilemez.
“Savaşımız yok” haberi benim de ismimin geçtiği “Gizli Savaş Başladı” başlığında gazetenizde yayınlanan yazı ile ilgilidir. “Üç Politik senarist” cümlesi bile şaşkınlıktan “üç siyasi senarist” şeklinde ele alınmıştır. Siyasetle politika özle kabuk gibi olsa bile derinliğinde farklı anlamlar yüklüdür. Senaryolardan birisi faaliyete geçmişti: Taşer’i karalamak. MHP’yi yıpratmak, ülkücülüğü ırkçılık göstermek vs…
Ülkeye hizmet maksadıyla siyasal alanda ve politika düzeyinde etkin gözüken şahsiyetler eleştiri ve tenkide açık durmak ve de halkın bilgilenmesi bakımından gündemdeki konularda haber üretme ve yorum yapma, yorumlara da tahammül hakkına sahiptir. Buna da hukuksuzluk denmez.
Sayın Muammer Kodal ile bir dönem birlikte görev nasip oldu. En küçük bir tatsızlığa fırsat verilmedi. Yalan yanlış bilgi ve savaşımız yok demelerine rağmen haber yorumunuzda açıklandığı şekliyle, “Kodal Taşer’i Bombaladı” başlığı yazı içeriği ve savaşın gücünü ortaya koymaktadır. Kamikaze, canlı bombacılık yapılmıştır. Parçaları beni belki yıpratamaz. Ama sahibine çok zarar verir.
Türk milliyetçiliği fikrinin temel söylemlerine yabancı düşünce akımlarının saldırdığı tarzda söylemler yüklenerek arka bahçeden de bahsedilmiştir. Bu arka bahçenin Yeşilöz taraflarında, setlerle örülü falan mı olduğu zannediliyor; neyin anlatılmaya çalışıldığını kavrayamadım. Herhalde tanıdık şahsiyetlerle karıştırılmışım.
Yazıyı, Sayın Muammer Kodal’ın kaleme aldığını zannetmiyorum. Okumadan onay vermiş olabileceği ihtimali daha da yüksektir. “Politik Senarist” söylemi karalayıcı bir söz değildir. Senaryo çalışmaları zor işlerdendir. Keşke, herkes senaryo çalışması yaparak toplumda vizyon gelişim ve değişimine katkı sağlayabilse…
İnsanın en önemli vasfı “sevgi” kelimesine işaret eden insanîliktir. Türk ülküsü bu felsefe doğrulusunda insana yön verir. Ürkmek, gocunmak gerekmez. Milliyetçi, ülkücü evlatlara babalık yapacağından da hiç kuşkum yoktur. Herkese, başarılar dilerim” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.