1. Haberler
  2. Asayiş
  3. KIRMIZI ÖLÜM!

KIRMIZI ÖLÜM!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

D-400 karayolundaki ölümlü kazaların, kırmızı ışık ihlali yapan araçlardan meydana geldiği öğrenildi. Trafik ekipleri yaptığı kontrolde 2 saat içerisinde yüzlerce aracın kırmızıda geçtiği görüldü.

Geçtiğimiz hafta gazetemize manşet olan “D-400 ÖLÜM YOLU” haberimizin akşamı aynı yolda tekrardan ölümlü bir kaza yaşanmış, 74 yaşındaki bir vatandaşımız hayatını kaybetmişti. Ölümlü kazaların artmasının ardından Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri tarafından Mahmutlar Çakır Kavşağındaki Trafik lambaların da uygulama başlatıldı.

2 SAATTE YÜZLERCE KIRMIZI IŞIK İHLALİ

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri tarafından ölüm yolunda yapılan uygulama yaklaşık 2 saat sürdü. Bu süre içinde yüzlerce aracın kırmızı ışık ihlali yaptığı kayda alınarak haklarında tutanak düzenlendi. Sürücülerin genelde yaya yoluna çok süratli girdikleri ve durmadıkları gözlemlendi.

YOL VE IŞIK HATALI

D-400 Karayolundan Mehmet Çakır Caddesine ve sahil bandına geçişlerde trafik ışklarının yayaları zorda bıraktığı gözlemlendi. Yeşil ışıkta karşıya geçen kalabalık yaya gruplarının dar olan orta refüje sıkıştığı ve bununda daha büyük kazalara davetiye çıkardığı tespit edildi.

Yayaların bölünmüş yolun her ikisinden de güvenli geçişlerini sağlayacak yeni bir sistem kurulması ve fasılalı geçişin iptal edilmesi gerektiğinin altı çizildi.

EDS VE DENETİMLER ARTIRILMALI

Bu yola hız sınırını hatırlatacak uyarı levhalarının konulması ve acilen EDS sisteminin hayata geçirilmesi gerektiği belirten yetkililer, Karayolları Bölge Müdürlüğünün konuya acil olarak eğilmeleri gerektiğinin önemine işaret ettiler.

BÖLGE HALKI EYLEM YAPILMASINI İSTİYOR

‘Her gün kazalarla yüzleşen bölge halkı ise eylem yapılsın yolu kapatalım ölümler son bulsun. Tepkilerin ve feryatlarının yetkililer tarafından dikkate alınsın her geçen gün can kayıpları daha da artmasın’ diyen vatandaşlar, “Bir eylem yaptık trafik ışığı taktılar ama hala sorun çözülmedi. Biz her fren sesinden sonra yine kim öldü diye sokağa fırlamaktan yorulduk. Bir heyet gönderip bu yoldaki aksaklıkları tespit etmek çok mu zor? Eğer kısa sürede önlem alınmazsa mahalle halkı olarak eylem yapıp bu yolu trafiğe kapatacağız” dediler.
-Sudi ÇANDIR 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!