Kaymakam : “Acili Meşgul Etmeyin”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören depremzedeleri ziyaret etti. Ürkmezer, Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan’dan tedavi gören depremzedeler hakkında bilgiler aldı.
ZİYARETİNİN ardından açıklama yapan Kaymakam Ürkmezer, “Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen deprem dolayısıyla tüm hemşerilerimize geçmiş olsun diliyorum. Alanya’da dünden itibaren depremden sonra bütün birimlerimizle ve STK’larla beraber gerekli yardımlar ile ilgili çalışmalara başladık. Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki arkadaşlarımızdan da deprem bölgelerine görevlendirmeler yapıldı. Bugünden itibaren deprem bölgesinden kendi imkanlarıyla hastanemize hastalar gelmeye başladı şuana kadar 50 tane hastamız geldi bunlardan 45 tanesini arkadaşlarımız acilde ayakta tedavi şeklinde ilk müdahaleyi yaptılar, diğer 5 hastamız ise şuanda hastanemizde yatmakta. Öncelikle burada başta depremzedeler olmak üzere bütün hastalara hizmet varan hastane personellerimizin hepsine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan istimrarımız çok acil olmadığı müddetçe hastanemizin acil kısmını çok meşgul etmemeleri öncelikle kendi aile hekimlerine gidebilirler. Deprem bölgesinden gelecek olan acil hastalara yer ayırma konusunda bize destek versinler. Hastanemiz ister deprem bölgesinden ister Alanya’da ki hastaların hepsine bakmaya devam ediyor fakat vatandaşlarımız çok acil olmadığı müddetçe acil bölümünü meşgul etmezse doktorlarımız, hemşirelerimiz ve bütün sağlık çalışanlarımız deprem bölgesinden gelen hastalarımıza daha çabuk ve daha verimli bir şekilde ilgilenebilirler. Bu vesileyle milletimize geçmiş olsun diyorum hem de başta sağlık çalışanları olmak üzere depremzedelere destek olan tüm herkese teşekkür ediyorum” dedi. Kaymakam Ürkmezer’e ziyaretinde Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan eşlik etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!