Kargıcak’da ev askıda kaldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kargıcak’da  bir inşaat şirketi tarafından yeni yapılan projede istinat duvarı yapılmadan inşaata başlandığı iddiası projenin hemen yanında bulunan evi çökme tehlikesiyle karşı karşıya bıraktı. Can güvenliklerinin olmadığını belirten ev sakinleri yetkililere seslendi.

Kargıcak’da Yetkinler Sokak üzerinde bulunan müstakil bir evde yaşayan Güven ailesi evlerinin hemen yanında bulunan arazide başlatılan inşaat projesinden sonra evlerinin yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtti.

İnşaat şirketinin istinat duvarını yapmadan çalışma başlattığını iddia eden ev sakinleri yetkililere başvurmalarına rağmen geri dönüş alamadıklarını söyledi. Çalışmanın şiddetiyle evlerinde çatlaklar da oluştuğunu söyleyen, Hasan Faruk Güven, “Bu inşaat projesi başlarken bizim evin güvenliği için istinat duvarı yapılması gerekiyordu. Ama hiçbir güvenlik önlemi alınmadı. Hayatımız tehlikede. İstinat duvarının projesi çıkmadı diye bizi oyalardır. 3-4 ay sonra projesi çıkmasına rağmen yapılmadı. Buna rağmen iş makineleri çalışmaya devam etti. İş makinelerinin kırıcı sarsıntısıyla evimizde çatlamalar meydana geldi. Geceleri yatarken huzursuz oluyoruz.

Yetkililere şikayet ettik ama sonuca ulaşamadık. Her yere başvurumuzu yaptık. Fakat bir netice alamadık” diyerek yetkililere seslendi. Ev sakinlerinden Fatma Güven de, “Geceleri artık uyuyamıyoruz. Çok rahatsız oluyoruz. Yaz ayından tehlikeye dikkat çekiyoruz. Ama bizim can güvenliğimizi hiçe sayıyorlar” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!