KARAHAN JET HIZIYLA GÖREVDEN ALINDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Oğuz Karahan, dün apar topar görevden alındı. Karahan’ın hiçbir sebep gösterilmeden tayin edilmesinin arkasında, AK Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın olduğu iddia ediliyor.

Antalya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Oğuz Karahan, görevden jet hızıyla alındı. Yerine ise Mamak Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Evren Ekingen’in ataması yapıldı. Çalışkan ve başında bulunduğu kuruma üstün başarılar sağlayan Yrd. Doç. Oğuz Karahan’ın eski görev yeri olan, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Alanya Tıp Fakültesi’ndeki hocalık görevine döneceği öğrenildi.

VALİ ŞAHİN BASINDAN ÖĞRENDİ

Bütün Antalya kamuoyunun takdirini kazanan bir bürokrat olan Karahan, sudan sebeplerden dolayı görevden alınırken, eski görev yeri olan Alanya’dan olaya büyük tepki geldi. Geçtiğimiz 23 Mayıs 2023 tarihinde Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’ne atanan Doç. Dr. Oğuz Karahan’ın, görevden uzaklaştırmasını Antalya Valisi Hulusi Şahin’in de basından öğrendiği ifade edildi.

EĞER ÖYLEYSE ÇOKAL’A YAZIKLAR OLSUN

Öte yandan Antalya İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Oğuz Karahan’ın jet hızıyla yapılan görev değişim tayin olayında, İYİ Parti’den milletvekili seçildikten sonra istifa ederek AKP’ye geçen Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın parmağı olduğu iddiaları ortaya atıldı. Kasım 2021 tarihinde Milletvekili Çokal hakkında sayısız basın kuruluşlarında ‘’İYİ Parti’den AKP’ye geçen milletvekili Tuba Vural Çokal hakkında şok iddialar’’ şeklinde haberler yayımlanmıştı.

BU İLK DEĞİLMİŞ

Dönemin İYİ Parti Antalya Muratpaşa İlçe Başkanı Semih Tayfur’dan Tuba Vural Çokal’a yönelik çok sert bir açıklama gelmişti. Tayfur, Antalya İl Sağlık Müdürü Ünal Hülür’den bir hastanenin yemek hizmetini bir yakınına vermesini istediği iddia edilen Çokal hakkında, “Onurlu bir müdürün istifasına sebep olan Çokal’ın AKP’ye neden geçtiği belli oldu. İYİ Parti’de rant bulamayınca soluğu AKP’de aldı” demişti. Haberin detayı ise şu linkte verilmişti: https://www.aykiri.com.tr/iyi-parti-den-akp-ye-gecen-milletvekili-tuba-vural-cokal-hakkinda-sok-iddialar/16852/

GÖZLER MİLLETVEKİLİ ÇOKAL’DA

AK Partili Antalya Milletvekilli Dr. Tuba Vural Çokal’ın danışmanlarının Antalya İl Sağlık Müdürlüğü’nde görev değişimi tayininden haberleri olduğu, Doç. Dr. Oğuz Karahan’ın görevden alınmasının ise Vekil Çokal’ın bilgisi dâhilinde olduğu iddia ediliyor. Bu gelişmelerin ardından ise gözler AK Partili Antalya Milletvekilli Dr. Tuba Vural Çokal’a çevrilmiş durumda.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!