reklam
reklam

İşte Alanya’da uygulanacak tedbirler!. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

10 Ağustos 2022 - 04:26

İşte Alanya’da uygulanacak tedbirler!

İşte Alanya’da uygulanacak tedbirler!
Son Güncelleme :

28 Mart 2020 - 18:34

56 views

Dün koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlere ilişkin bugün Antalya İl İdare Kurulu toplandı. Kurul tarafından uygulanacak tedbirlere yönelik 13 maddelik karar alındı

İl İdare Kurulu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu başkanlığında, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında 13 maddelik yeni kararlar aldı. Alınan kararlar arasında imam ve öğretmenlere de yeni görevler verildi. İl İdare Kurulu, Antalya’dan diğer illere olan otobüs ve ticari minibüs seferlerinin 28 Mart 2020 Cumartesi günü saat 17.00’den itibaren Valilik izni ile yapılmasına karar verildi. Antalya’daki tüm vatandaşların şehirde kalmaları esas olup, ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararı ile sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son 15 gün içerisinde Antalya’da kalacak yeri bulunmayan vatandaşların yolculuk yapmaları ‘Şehirlerarası Otobüs Seyahat İzin Belgesi’ mümkün olabilecek.

ALANYA’DA SEYAHAT İZİN BELGESİ KAYMAKAMLIKTAN ALINACAK

Seyahat İzin Belgesi Antalya Otogarı’nda ve Alanya Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulacak komisyonlar tarafından değerlendirilerek verilecek.

ALANYA’DAKİ YARDIMCI PERSONEL SAĞLIK KURULUŞLARINDA GÖREVLENDİRİLEBİLİR

İş-Kur aracılığıyla TYP (Toplum Yararına Program) kapsamında Antalya ve Alanya’da Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalışan özel güvenlik görevlileri ile yardımcı personelin, ilçe kaymakamları tarafından ihtiyaca göre sağlık kurum ve kuruluşlarında görevlendirilmesi yapılacak.

ALANYA HALİ’NİN ÇALIŞMA SAATİ DEĞİŞTİ

Alanya’daki bütün meyve- sebze hal faaliyetleri 29 Mart 2020 tarihinden itibaren sabah saat 06.00’da başlayıp, akşam saat 18.00’de sonlandırılacak. Hallerde sosyal mesafe kurallarına uyulması hususunda İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Büyükşehir Belediyesince gerekli tertip ve tedbirlerin alarak, takibini yapacak. Tarım ürünlerinin güvenli kullanımına ilişkin vatandaşın bilgilendirilmesi amacıyla, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce kamu spotları hazırlanacak.

ANTALYA’DA KRİTİK EŞİK AŞILIRSA KARANTİNA UYGULANACAK

Antalya’da bundan sonra koronavirüs (Covid-19) Pandemisinin yoğun olarak yaşanması ve kritik eşiğin aşılması muhtemel yerleşim birimlerinin, yetkili kurullar tarafından karantina altına alınmasına karar verildi.
Sahil Güvenlik ekiplerince denizlerdeki avcılık ve turistik faaliyetler, ilgili Bakanlık genelgeleri ve talimatları doğrultusunda takip ve denetimini sürekli olarak yapacak.

GIDA ÜRETİMİ DENETLENECEK

Antalya’da gıda üretiminin ve tedarik zincirindeki sürekliliğin sağlanması için gerekli tedbirler İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce alınarak, takibi yapılacak.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından özellikle insan sağlığı yönünden tehlike oluşturacak hususlarda, mevzuatlar çerçevesinde gerekli denetimler kesintisiz olarak devam ettirilecek.

reklam
reklam