reklam
reklam

İlçelikler güncelleşsin!. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

4 Aralık 2022 - 19:02

İlçelikler güncelleşsin!

İlçelikler güncelleşsin!
Son Güncelleme :

11 Ağustos 2020 - 14:28

108 views

İlçe olan Taşkent 6.300, Sarıveliler 11.495, Hadim 12.000 Mahalle olan Mahmutlar 43.650 nüfusa sahip. MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, ‘İçelik’ler güncelleşsin’ dedi.

Mahmutlar Türkiye’deki 973 İlçenin 575 ilçesinden daha fazla nüfusa sahip. Mahmutlar; Antalya, Konya, Karaman ve Türkiye’deki onlarca ilden ve yüzlerce ilçeden daha fazla nüfusa sahip iken hala Mahalle sıfatı taşıyor açıklamasında bulunan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, ‘Türkiye’deki Büyükşehir ili, İl, İlçe ve Belde olma nüfus kriteri güncellenmelidir. Türkiye’de sıralama lig usulü olmalıdır. Kriteri tutmayan Bütünşehir, İl, İlçe veya belde bir alta düşürülmelidir’ dedi.
İLHAN; “HAKSIZLIKLAR GİDERİLMELİDİR’
‘Türkiye’deki İlçe olan yerlerin yarısından fazla nüfusa sahip Mahmutlar’a Mahalle gömleği giydirmek abesle iştigaldir’ diyen MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan,“Haksızlıklar giderilmelidir” dedi. İlhan “Türkiye’deki Bütünşehir’lerde nasıl 750 bin nüfus kriterleri aranıyorsa ilçelik nüfusları da belirli bir sayıda başlamalıdır. Örneklemek gerekirse, Bütünşehirler 750 bin ve üstü, İller, 350 bin ve üstü, İlçeler 50 bin ve üstü, beldeler 10 bin ve üstü mahalle ve köylerde belirli bir nüfus kriterleri getirilmelidir. Türkiye’de 50 bin nüfusu bulunmayan bir çok ilde var 50 bin nüfuslu Mahallede var örnek Mahmutlar”dedi.
İLHAN; “SİYASETÇİLER FOS ÇIKTI”
‘Mahmutlar’daki siyasetçiler Mahmutlar’ı taşıyamıyorlar Alanya Belediye Meclisinde maalesef Mahmutlar layıkı ile temsil edemiyorlar’ diyen İlhan, “Mahmutlar’a Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı girişimi ile Noterlik açıldı. Sadece Noterlikle bu gelişimi karşılayamayız. Mahmutlar Nüfusu ile İlçelik kriterini aşmış bir şehirdir. Mahmutlar’a Polis Teşkilatı, Göç idaresi, Nüfus şefliği, Vergi Dairesi ve Tapu şefliği gibi kurumlar gelmelidir. Siyasetçiler sosyal medyada oyalanacaklarına bu hizmetleri getirmek için çaba harcamalıdır” dedi.
İLHAN; “MAHMUTLAR AVRUPA’YA AÇILAN PENCERE”
Mahmutlar İlçe olma kriterlerinin her birini yerine getirmiş bir Avrupa şehri olmasına rağmen 43.650 nüfusu ile ilçelik yolu gözlüyor. Mahmutlar’da 10 bin civarında yabancı uyruklu yerleşik olarak yaşıyor ve bu sayının içinde yabancı uyruklu vatandaşlar bulunmuyor. Noter, 6 Banka, L Tipi cezaevi, Turizm kompleksleri, büyük zincir marketler ve kaliteli işyerleri ve konutları ile 5 kilometrelik kesintisiz sahili 20 dakika uzaklıktaki havaalanı, yapılma aşamasında olan bölgenin en büyük ve kapasiteli AVM’si ile metropol bir ilçe düzeyini aşmış maalesef adı mahalle olan bir Akdeniz’in Parlayan yıldızıdır” açıklamasında bulundu.

reklam
reklam