İlçe olmaya hazırız

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “İlçe olmaya hazırız” dedi.

Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Alanya’nın il olması için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, ‘Alanyaspor süper lige çıksın, Alanya’yı İl yapalım’ ve Cumhur Ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin seçim beyannamesinde yer alan ‘100 il, 1000 ilçe olacak’ sözleri bizim için en büyük umuttur.  Türkiye’deki İlçelerin yarısından çok fazla nüfusa sahip 45 bin yerli nüfus ve 15 bin yerleşik yabancı nüfus ile 60 bin nüfuslu Mahmutlar İlçe olmaya hazır. Tüm halkımızı İlçe olmaya hazır olmalarını bekliyorum” dedi.

“İLÇE OLMAK İÇİN ÖNCE İNANMAK GEREK”

MAHKOD Başkanı İlhan, 2023 yılındaki genel seçimler öncesi İl ve İlçe bekleyen yerlerde tatlı bir heyecan var. İlçe olmaya en hazır yer Mahmutlar’dır. İlçe olmak için her kritere uygun Mahmutlar halkının önce kendisinin ilçe olmaya inanması gerek” diye konuştu.

“İLÇE PLATFORMU KURULMALI”

İlhan, “Mahmutlar’ın en son TUİK verilerine göre Nüfusu 45.300 oldu. Mahmutlar, Türkiye’deki 973 İlçe’nin 575’inden daha fazla nüfusa sahip. Alanya’nın İl beklentisi kapsamında veya Bütünşehir yasasının ilgili maddesi ile Mahmutlar her türlü kriteri ile İlçe olmayı hak etmiştir. Mahmutlar halkına düşen görev ilgili kuruluşlarla diyaloga geçmektir. Bunun için İlçe Yaptırma Platformu oluşturup kriterleri güncelleyerek, dosyaları

Siyasi Partilerin genel merkezlerine elden verip, Meclise kanun teklifi verilmesinin önü açılmalıdır” şeklinde konuştu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!