Hollandalı Müslüman oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’ya tatil yapmak üzere gelen Hollanda uyruklu Rob Richel, Alanya İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu

MÜSLÜMAN olan arkadaşlarından etkilendiğini, İslam dinini araştırdığını ve Müslüman olmaya karar verdiğini belirterek Alanya İlçe Müftülüğüne başvuran Hollanda uyruklu Rob Richel için Alanya Müftülüğünde “İhtida Merasimi” düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasiminde Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından İslam dininin temel esasları hakkında Rob Richel’e özlü bilgiler verildi. Müftü İlhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Biz Müslümanlar bütün peygamberlerin Allah tarafından gönderildiğini kabul ederiz. Hepsinin hak olduğuna inanırız. Son peygamber Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s)’dır. Peygamberimize Allah tarafından vahyedilen Kur’an-ı Kerim, son ilahi kitaptır. Onda bildirilenlerin bütününe şeksiz şüphesiz inanırız. Meleklerin, kaza ve kaderin, öldükten sonra dirilmenin ve hesabın yani ahiret gününün varlığını tasdik ederiz. İslâm’a girmek; Allah’a, Muhammed Mustafa (s.a.s)’in Allah’ın kulu, peygamberi olduğuna ve onun Allah katından getirdiklerinin tamamına inanmakla olur. Bizler bu inancı ‘Kelime-i Şehadet’ ile dile getiririz. Şimdi sizin kelime-i şehadeti ikrarınıza ve Müslüman oluşunuza şahitlik edeceğiz” dedi.
Müftü İlhan’ın konuşmasının ardından Rob Rİchel, Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.
İsmini de Müslüman bir isimle değiştirmek istediğini belirten Rob Richel ‘Yusuf’ adını aldı. İhtida merasimi Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan’ın yapmış olduğu dua ile tamamlandı. İlçe Müftüsü İlhan, İslamiyet’i seçen ve ‘Yusuf’ adını alan Rob Richel’i tebrik ederek “İhtida Belgesi” ile birlikte Kur’an-ı Kerim ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Flemenkçe ve İngilizce yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!