reklam
reklam

Herkes Emlakçılık yapamayacak!. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

27 Haziran 2022 - 23:33

Herkes Emlakçılık yapamayacak!

Herkes Emlakçılık yapamayacak!
Son Güncelleme :

02 Mart 2021 - 13:29

29 views

Mahmutlar’da Emlakçı belgesi olan 250 civarında Emlakçı olduğu biliniyor. Marketçi, Apartman ve site yöneticisi ve görevlileri ’ni de sayarsak bu rakam 500-600 rakamlara dayanıyor. Artık yetki belgesi olmayanlar emlakçılık faaliyetlerinde bulunamayacak.

Mahmutlar ’da önüne gelen herkes emlakçı mesleği yapıyor. Otelde çalışan Garsondan, Resepsiyon görevlisine ve Meydancısına,  Restaurant işletmecileri, Garson ve Komi dahil, Apartman Yöneticisi ve Görevlisi, Market işletmecisi daha kimler kimlerin emlakçılık yaptığı biliniyor. Bu usulsüzlüğe Hazine ve Maliye  Bakanlığı Mali suçlar Araştırma Kurulu Başkanlığı savaş açtı.

YETKİ BELGESİ OLMAYAN EMLAKCI İŞ YAPAMAYACAK

Artık bir emlakçının yetki belgesinin olup olmadığını öğrenmek isteyenler Taşınmaz Ticareti Bilgi Sistemi üzerinden sorgulama yapabilirken, belgesi olmadan faaliyet gösteren işletmeleri ihbar da edebiliyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı’nın 18 Şubat’ta aldığı karara göre ihbarlar Ticaret Bakanlığı’nın yanı sıra artık Hazine ve Maliye Bakanlığı’na da iletilecek. Böylelikle yetki belgesiz emlakçılık faaliyetleri kara paranın aklanması, vergi kaçakçılığı ve terörizmin finansmanı kapsamında Mali Şube tarafından takip edilecek.

reklam
reklam