HASTANEDE RUH SAĞLIĞI ANLATILDI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM); ruh sağlığı hastalıklarına dikkati çekmek, toplumda farkındalığı ve anlaşılırlığı arttırmak adına bir takım etkinlikler düzenledi.

Düzenlenen etkinlik kapsamında hastanenin poliklinik girişine bir stant kurularak; TRSM biriminde sağlık hizmeti alan hastaların yapmış olduğu ürünler vatandaşların beğenisine sunuldu. Günün anlam ve önemine dikkati çekmek, anı ölümsüzleştirmek adına vatandaşlara çeşitli hediyeler takdim edildi ve broşür dağıtıldı. Başhekim Doç. Dr. Oğuz Karahan ve hastane yönetimi de etkinliğe destek vererek hasta ve hasta yakınlarını günün anlam ve önemine ilişkin bilgilendirerek ve TRSM biriminin vermiş olduğu hizmetlere değindi. Bilgilendirme standına vatandaşların ilgisi ise oldukça büyüktü. Daha sonra TRSM’de tedavi gören hastalar ile bir araya gelindi. Psikiyatri Uzmanı Dr. Neslihan Sevil günün anlam ve önemine ilişkin açıklama yaparak şunları söyledi: “Dünya Ruh Sağlığı Federasyonu, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü temasını 2022 yılı için ‘Ruh sağlığını ve ruhsal iyilik halini küresel bir öncelik haline getirelim’ olarak belirlemiştir. TRSM, kronik psikiyatrik bozukluğu olan hastaların tıbbi tedavilerinin yanı sıra, onların sosyal işlevlerinin artırılmasını amaçlar. Bu amaçla bizlerde hastalarımızın ve ailelerinin de içinde yer aldığı sosyal çalışmalar yapmaktayız. TRSM ailesi olarak hastalarımız ve ailelerinin her zaman yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz “dedi.

Başhekim Doç. Dr. Karahan ise ” İnsanın , ruhsal ve bedensel varlığıyla bir bütündür. Ruh sağlığının korunması hem bireylerin yaşam kalitesini arttırır hem de sosyal bütünleşme ve toplumda üretkenliği sağlar. Bizlerde Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’mizde; Şizofreni ve Bipolar Duygudurum bozukluğu tanısı alan hastalarımıza Tıbbi psiko-sosyal destek hizmetleri vermekte, uyum ve yeteneklerinin geliştirilmesi, sosyal rehabilitasyonun sağlanması amacı ile çalışmalar yürütmekteyiz. Ünitemizde Psikiyatri uzmanı, psikolog, sosyal hizmet uzmanı, hemşire ve öğreticiler görev almaktadır.” İfadelerine yer verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!