Hastane şart oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’a ve bölgesine 112 Acil Ambulans çok geç geliyor!. Kalp Krizi veya Beyin Kanaması geçiren bir vatandaş Hastaneye yetişmeden yolda can veriyor. Mahmutlara acilen bir hastanenin yapılması şart oldu.

Çevresi ile birlikte Yüz bin nüfusa sahip Mahmutlara artık Hastane şart oldu. İnsanlarımız Hastane olmadığı için yaşamlarını kaybediyorlar açıklaması yapan Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Kalp krizi geçiren veya Beyin Kanaması geçiren yüzlerce kişi Hastaneye yetiştirilemediği için yolda yaşamlarını yitiriyorlar” diye konuştu.

“SİYASETÇİLERİMİZİN BECERİSİ YOK”

‘Mahmutlar Türkiye’deki 973 ilçenin 575’inden daha fazla nüfusa sahip olmasına rağmen niçin bir Hastane yapılmıyor’ diye soran MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, sorduğu soruya yine kendisi cevap verdi. İlhan, “Çünkü Mahmutlar’ın sorunlarına değinen siyasetçisi yok!. Sosyal medya siyasetçiliği yapan siyasetçilerimiz kamuoyu oluşturmasını bilmiyor veya becerisi yok. Siyasetçiler Mahmutlar ve bölgesi için bir araya gelerek kamuoyu oluşturabilirler. Bölgede bulunan STK’lar başta olmak üzere Muhtarlar ve bölgedeki siyasetçiler bir araya gelerek bu sorunun üstesinden gelebilirler. Mahmutlar, Kestel, Kargıcak ve Demirtaş ile Mahallelerin toplam nüfusu Yüz bini geçerken bir hastanenin olmayışı bölge halkını derinden üzüyor. Nüfusu on bini bulmayan yüzlerce ilçede Devlet Hastanesi ve bir iki özel hastane var ama Metropol büyüklüğündeki Mahmutlar’da Maalesef hastane yok!. Unutulmasın Dünyanın her ülkesinden vatandaşların yaşadığı Mahmutlar’da bir hastanenin olmayışı utanç verici ve üzücüdür” dedi.

“HASTALARIMIZ YOLDA ÖLÜYOR!”

MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Alanya Hastanesi, Mahmutlar başta olmak üzere Kargıcak, Demirtaş ve kırsalda kalan Mahallelere uzak. Mahmutlar’a veya Kargıcak bölgesine bir hastane yapılabilir. Kalp krizi geçiren, beyin kanaması geçiren hastalarımız Alanya hastanelerine acile varmadan yolda yaşamlarını kaybediyorlar. Örnek vermek gerekiyorsa daha geçen hafta 42 yaşındaki bir genç Ambulansın zamanında gelmeyişi ve Mahmutlar’da Hastanenin olmayışı nedeni ile hayatını kaybetti. Ambulanslar maalesef canlar gittikten sonra geliyor. Acilen Mahmutlar’a bir hastane yapılması veya Ambulanslı bir acil departmanı şart” açıklaması yaptı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!