HASAN ÇAVUŞOĞLU’NDAN BOMBA AÇIKLAMALAR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nin (ALGC) ‘Alanya’nın Değerleri’ söyleşisine konuk olan Corendon Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Mahmutlar’da bulunan Alanyaspor Tesisleri’nin hala tamamlanmamasına tepki gösterdi. Çürümeye bırakılan tesislerin bulunduğu alanın yağmurlarla havuza döndüğünü belirten Çavuşoğlu, ironi yaparak “Mahmutlar’daki Alanyaspor Tesisleri’ni balık havuzlarına çevireceğiz, orada balık yetiştireceğiz” dedi

ALANYA Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nin ‘Alanya’nın Değerleri’ söyleşisine Corendon Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu katıldı. Söyleşiye Alanya’daki gazetecilerin yanı sıra cemiyet yönetimi ve Küresel Gazeteciler Konseyi Başkanı Mehmet Ali Dim de katıldı.
Gazetecilerle bir araya gelen Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Alanyaspor ve lig hakkında değerlendirmelerde bulundu. Anadolu kulüplerinin ekonomik anlamda sıkıntıları olduğunu belirten Çavuşoğlu, “Geldiğimiz noktada yayın gelirleri çok düştü. Yayın gelirleri bu kulübün bütçesinin, bütün kulüpler için öyle, bizim üçte birini karşılıyor. Kalan kısmını da sponsorlarla karşılamaya çalışıyoruz kişisel çabalarımızla. Yabancı futbolcuların olduğu yerde zaten oyuncuların maaşını dövizle ödüyoruz. Türkiye’de zaten yabancı futbolcu sayısı bence bir kaos. Çok fazla. Haddinden fazla yabancı futbolcu sayısı var. Federasyonun bunu düşünmesi lazım. Önceki federasyonda bir karar aldılar, bunun kademeli olarak düşürmeye kalktılar. Yeni federasyon da baskılara dayanamadı, yine aynı seviyede kaldı. Türkiye’de zaten futbolu 4 büyükler yönetiyor. Onlar ne derse o oluyor. Hep kaos yaratma içerisine giriyorlar. O maç kaybettiğinde başka bir şey söylüyor. Diğeri maç kaybettiğinde başka bir şey söylüyor. Sürekli Türk futbolu da Türk hakemleri de baskı altında” dedi.
“MAÇIN KADERİYLE OYNANDI”
Son Fenerbahçe maçını da değerlendiren Çavuşoğlu, “Akşam da bunun örneğini gördük zaten. Maçın 21’inci dakikasında maçın kaderiyle resmen oynandı. İkinci penaltı, penaltı falan değil. Ben böyle bir penaltı görmedim. O da uyduruldu zaten. 21. dakikada yüzde yüz kırmızı karttı. Tweetler atılıyor, hakem elini arka cebine götürüyor, kulağını elliyor, sonra çıkarıyor sarı kart çıkarıyor. Biz sahada gördüğümüzü söylüyoruz. Benim gördüğümü tüm Türkiye gördü. VAR’ın başındaki arkadaşların da çağırması lazım. Bunu 5 yaşındaki çocuğa da sorsan buna kırmızı kart der. Net bir şekilde belli. Baskı, yaygara, kaos, yani Türk futbolu abluka altında. Bu şekilde Anadolu kulüplerinin yaşama şansı yok. Kırmızı kart olayında neden VAR’a gitmiyorsun. Elini kırmızı kart için arka cebine attıktan sonra neden vazgeçtin. Gerçekten artık Türk futbolunu bu şartlar altında yönetmek istemiyoruz. Türk futbolu iyiye gitmiyor, kötüye gidiyor. Bunun sonucu da bizim gibi kulüplere endeksli oluyor. Maalesef bu şartlar altında da gerçekten Türk futbolunda yöneticilik yapmak da zor, Türk futbolu içerisinde bulunma konusunda da insanlar isteksiz hale geliyor. Akşamki maçta da bunları yaşadık” diye konuştu.
KULÜPLER BİRLİĞİ ELEŞTİRİSİ
Türkiye Süper Lig Profesyonel Futbol Kulüpleri Vakfı’nı da eleştiren Çavuşoğlu şöyle dedi: “Kulüpler birliğinin öncelikle birlik olması lazım. Adı ‘Kulüpler Birliği’ ama birlik beraberlik yok. Ben kulüpler birliği toplantılarına gitmiyorum. Bundan önceki başkan döneminde de gitmiyordum, şimdiki başkan döneminde de gitmiyorum. Gitmememin de sebepleri var. Onlar da kendileri çok iyi bilirler bunu. Kulüpler Birliği Başkanı dediğin insan kulüp başkanlarının hepsini toparlar. Göksel Gümüşdağ döneminde bütün kulüp başkanları toplantılara katılıyordu. Sonra Mehmet Sepil başkan oldu, benim de başkan yardımcısı olduğum dönemde, Mecnun Otyakmaz başkanım ile birlikte yine tüm kulüp başkanları geliyordu. Son iki dönemin başkanları kulüp başkanlarını bir araya toparlayamadılar. Maalesef böyle durum. Şu anda kulüpler birliği Whatsapp grubunda olmayan başkanlar var.”
“ALGI VE BASKIDIR”
Fenerbahçe maçının ardından Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan’ın maç sonunda hakemi eleştiren açıklamalarını değerlendiren Çavuşoğlu, “Bu bir algı ve baskıdır. Akşamki hakemin kimin lehine maç yönettiğini herkes gördü. Başkalarının koltukları sallandığında bir şeyler yapacaklar tabii ki, bir yerlere saldıracaklar” şeklinde konuştu.
‘MAHMUTLAR’DAKİ ALANYASPOR TESİSLERİ’Nİ BALIK HAVUZLARINA ÇEVİRECEĞİZ’
Çavuşoğlu, Mahmutlar’da bulunan Alanyaspor Tesisleri’nin hala tamamlanmamasına tepki gösterdi. Çürümeye bırakılan tesislerin bulunduğu alanın havuza döndüğünü belirten Çavuşoğlu, “Mahmutlar’daki Alanyaspor tesislerini balık havuzlarına çevireceğiz, orada balık yetiştireceğiz. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile konuştuğumuzda o tesislerin seçim yatırımı olduğunu söylemişti. Ben de o zaman işin doğrusunu söylemiştim. Geçtiğimiz günlerde konuştuğumuzda yine aynı şeyi söyledi. Kulübü ziyaret edeceğini söyledi ama ziyaret bir türlü gerçekleşmedi. Oranın A’dan Z’ye kadar her şeyini biliyorum. Bu yerin proje çalışmaları, etüt çalışmaları başladı. O dönemin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ‘Bu tesisi yapıp size teslim edeceğim’ dedi. Yeri işgal eden bazı insanlar dava açtı. Bu davalık olan yerlerin avukatlığını da Erdoğan Toktaş yapıyordu. Özellikle Erkan Demirci’yi (BŞB ve Alanya Belediyesi’nin CHP’li meclis üyesi) arayıp yardım istedim. Fakat buradan bana bir dönüş dahi olmadı. Tekrar yeni bir proje çalışması yaptılar. O alanı dışarı çıkarttılar ve zaman uzadı. Buranın seçim yatırımı olduğunu kimse bana söylemesin. Seçimden önce yapılıp teslim edilecekti. Teslim tarihi 18 ay civarıydı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu müteahhit firmaya ‘Süreyi kısalt’ dedi. Firma da ‘15 ayda teslim edeceğim sayın bakanım’ dedi. Antalyaspor için yapıldı, o zaman seçim mi vardı? ‘Seçim yatırımıydı’ diyenlerin karşısındayım. Daha sonra yine bir törende Antalya Büyükşehir Belediyesi adına konuşan Erkan Demirci ‘Mayıs ayında burayı bitireceğiz’ dedi. Diğer mayısa geldik, hala tamamlanmadı” dedi. (Haber MERKEZİ)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!