reklam
reklam

Güvenç, 18 yıllık iktidarımız dönemi boyunca kadını özgürlüğe kavuşturan tek partiyiz  . Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

4 Aralık 2022 - 18:12

Güvenç, 18 yıllık iktidarımız dönemi boyunca kadını özgürlüğe kavuşturan tek partiyiz  

Güvenç, 18 yıllık iktidarımız dönemi boyunca kadını özgürlüğe kavuşturan tek partiyiz  
Son Güncelleme :

08 Mart 2021 - 9:24

97 views

AK Parti Alanya İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Güvenç 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı paylaştı.
Güvenç,  “Tarihteki kadınlarımız toplumumuzda çok önemli yerlerde olmuşlardır. Hz. Fatma , Hz. Ayşe , Hz. Hatice validelerimiz İslamiyet’in yayılmasında büyük rol almışlardır.Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım o dönemde okur yazar oluşuyla Zübeyde Molla olarak anılırdı. Erzurumlu Kara Fatma, Nene Hatun askerlerimizle beraber cephede savaşmışlardır. Cumhuriyetin ilanı ile birlikte kadınlarımız siyasi, hukuki ve sosyal haklar elde etmişler; eğitimde, sosyal hayatta ve çalışma hayatında yer almaya başlamışlardır. Önce belediye ve muhtarlık seçimlerine katılan kadınlar, Meclise girmişlerdir. Müfide İlhan ilk kadın belediye başkanı, Gül Esin ilk kadın muhtarımızdı.
Bizlerde bugünün kadınları olarak Alanya’nın ve Türkiye’nin geleceğinde , biz kadınlara büyük görevler düştüğünün bilincindeyiz. Bizler üreten, ürettiğini paylaşan hedefleri olan kadın sayımızın artmasını istiyor, kadınlarımızı destekliyoruz.
Ve 18 yıllık Ak Parti iktidarımız dönemi boyunca kadını gerçek anlamda özgürlüğe kavuşturan tek parti olmanın gururunu yaşıyoruz.
Siz kadınlarımız en derin denizlerde yüzebilir,en yüksek zirveye tırmanabilirsiniz.
Kadınlar güçlü, güzel, sevgi dolu, merhametli kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlasıdır.
Doğumdan ölüme hayatın her anında emekleriyle bizi biz yapan, başta şehit annelerimiz ve şehit eşleri olmak üzere bütün kadınlarımızın bu özel gününü yürekten kutluyorum” dedi.

reklam
reklam