Güneş’te çakan Şimşek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Post Gazetesi sahibi ve köşe yazarı Mesut İlhan’ın iki hafta önceki köşe yazısında kaleme aldığı “ikramiyemi çıktı yoksa” adlı yazıya belde de zoraki yayın yapan bir bültende manşet haber olarak yer aldı.
‘Şimşek çaktı’ adlı haberde CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Şimşek, Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın iddialarını doğrulamakla birlikte, ‘düzeltme yoluna gittik’ ifadeleri, Şimşek’in kendi beyni ile çakıştığı anlaşılıyor. Mahmutlar Post Gazetesi sahibi Mesut İlhan’ın konu ile ilgili gazetemize verdiği bilgide, “Öncelikle şunu belirtmeliyim. Basın ahlakı diye bir kavram vardır. Bir haber veya köşe yazısı hangi gazetede yayımlanıyorsa cevabı da o gazete de yayımlanır. Eğer o gazete basın ahlakına uymayıp, cevabı ne olursa olsun, yayın hakkı vermiyorsa o zaman bunun karşılığı T.C mahkemeleridir veya diğer yayın organlarıdır. Kendini siyasetçi profili olarak ortaya koyan bazı kişiler, ‘o gazete olmadı, rakip gazeteye gidelim’ diyerek bukalemunluk yapan kişilere kucak açan, kendini basın mensubu sanan işi bilmezler, bu haberi buldukları zaman hemen “Abışlamak”  dediğimiz yola başvurmuşlardır.
Gelelim güneşte çakan Şimşek’in, cevaben yazdığı veya yazdırttığı haberde, Şimşek, “Gelen faturayı düzelttirdim, 250 TL ödettirdim, Yeri geldiği zaman Ali Çelik’e tepkimi gösterdim” demesi gibi açıklamasında sayın Şimşek iddialarımı doğruladığı görülmüştür dedi.
İlhan, “Şimşek, ‘Benim üzerimden Ali Çelik’in hırpalanmasına müsaade etmem’ diyor. Günaydın ey güneşte çakan Şimşek,  bunu sen mi söylüyorsun. ‘Ali Çelik çakallarla ekibini kurmuş, memleketi soyuyorlar, müdürüm’ diyen sen değil miydin? ‘Bu soygunun tek sorumlusu senin teyze oğlun İbrahim Sayar,  yumruğunu masaya vurmuyor’ diyen sen değil miydin? ‘Bana söz verdiler, (Ali Çelik-İbrahim Sayar) ‘kazandığımız zaman Belediye Başkan yardımcısı olacaksın, şu kadar maaş alacaksın’ demişlerdi, şimdi sözlerini tutmuyorlar’ diyen sen değil miydin?  Haklısın Şimşek, senin güneşte ayrı, gölgede ayrı konuşmanı bilmem gerekirdi. En son röportaj sözüne, “kamera ile yapacağım röportajı’ dediğimde şaşırmandan anlamalıydım kaçacağını. Çünkü kamere önünde bir ispat olacaktı şimdiki gibi inkar yoluna gidemeyecektin. Röportajdan kaçabilirsin ama halktan asla kaçamazsın, Şimşek ile ilgili daha çok açıklayacağım bilgiler var ama” diyerek sözlerine son verdi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!