Golf merkezi oluyoruz

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın Antalya EXPO Center de uluslararası Golf turizm fuarı açılış konuşmasında, “Mahmutlar Bölgesi’nde golf alanları çalışmamız var, Mahmutlar’ı kalkındıracağız” dedi
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, “Alanya ve Manavgat bölgesinde yeni golf alanları yaratmak istediklerini bilhassa Mahmutlar bölgesinde turizm için golf sahaları çalışmamız var, inşallah bu çalışmalarımızı yılsonuna kadar bitireceğiz, yatırımcılarımıza oraları açacağız” dedi.
GOLF SPORUNU GELİŞTİRECEĞİZ
Golf turizminin, sayı olarak her geçen gün artan ve belirli bir ekonomik seviye üzerindeki kişilerce yapılan bir spor dalı olduğunu da işaret eden Abdurrahman Arıcı, “Biz golf alanlarını Antalya ve Türkiye’nin değişik yerlerinde artırarak golf turizminden daha fazla faydalanmak istiyoruz” dedi.
GOLF YATIRIMCIYI HEYCANLANDIRDI
Kültür ve Turizm Bakan yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın, ‘Mahmutlar’ı kalkındıracağız, oraya golf sahaları oluşturuyoruz, yatımcılarımıza bu bölgeyi açacağız’ açıklaması Mahmutlar’da sevinç yarattı. Mahmutlar’da açılacak olan golf sahaları başta yatırımcılar olmak üzere turizm sektörünü ve esnafları heyecanlandırdı. Mahmutlarlı yatırımcılar, “Golf sporu demek zengin turist demek, bu yatırımdan önce başta sahil olmak üzere Mahmutlar’daki yatırımlar hız kazanmalı ve bu yatırımın Mahmutlar’a gelmesi için tüm imkanlar seferber edilmelidir” dediler. 
Dünyanın en önemli golf turizmi etkinliklerinden Uluslararası Golf Turizm Fuarı, Antalya EXPO Center’da başladı. Reed Travel Exhibitions ve Belek Turizm Yatırımcılar Birliği ortaklığında düzenlenen Uluslararası Golf Turizm Fuarı’nın açılışını, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, Antalya Vali Yardımcısı Recep Yüksel, Kültür ve Turizm İl Müdürü İbrahim Acar, Belek Turizm Yatırımcıları Birliği (BETUYAB) Başkanı Cemil Uğurlu, Uluslararası Golf Travel Market Grup Direktörü Mark Walsh, Uluslararası Golf Tur Operatörleri Birliği (IGTO) Başkanı Peter Walton birlikte yaptı.
MAHMUTLAR’I KALKINDIRACAĞIZ
Arıcı, stantları gezdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, golf turizminde Belek’in hem konaklama hem de golf sahaları olarak dünyada önemli yere geldiğine dikkati çekti. Fuarlarla Belek’i daha iyi tanıtmak istediklerini belirten Arıcı, şöyle konuştu: “Bu anlamda hem BETUYAB, hem de bakanlığımızın çalışmaları var. Alanya ve Manavgat bölgesinde yeni golf alanları yaratıyoruz. Bilhassa Alanya Mahmutlar bölgesinde turizm alanları çalışmamız var. İnşallah yılsonuna kadar bitireceğiz ve yatırımcılarımıza oraları açacağız. Daha sonra da Manavgat bölgesinde aynı çalışmalar devam edecek” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!