Giysi kumbarasında çöp çıktı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar ’da bulunan Giysi ve Tekstil kumbaralarının içerisinde çöp ve benzeri maddelerin çıkması halkı isyan ettirdi.

Kestel, Mahmutlar ve Demirtaş’ta toplam 48 adet bulunan Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından projelendirilen Giysi Kumbaralarında çöpler çıkmaya başladı. Kullanılamaz durumdaki kıyafetler ve Tekstil ürünlerinin geri dönüşümü projesiyle ihtiyaç sahibini ulaştırılan giysiler ve Tekstil ürünlerinden bu güne kadar 100’lerce ihtiyaç sahibi yararlandı.

MAHKOD BAŞKANI RİCA ETTİ

Bazı Giysi Kumbaralarından çöp ve benzeri şeyler atan vatandaşları uyaran MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan “Vatandaşlarımızın duyarlı ve özverili olmasını rica ediyorum. Alanya Belediyesi güzel bir proje ile halkımızın kullanmadığı giysi ve tekstil ürünlerini bir kumbarada toplayarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Bazı dikkatsiz vatandaşlarımız buraları çöp konteynırları sanarak içlerine çöp atıkları görülüyor. Oysa bu kumbaraların dışında uyarıcı yazılar yazıyor. Biraz daha dikkat ederek verilen emeği boşa çıkarmamalarını rica ediyorum” dedi.

BU MADDELER LÜTFEN ATMAYIN

MAHKOD Başkanı Mesut İlhan Giysi kumbaralarına sadece giysi ve Tekstil ürünlerini atmalıyız. Değilse tüm giysiler ziyan olur ve ihtiyaç sahiplerine gitmez. Giysi Kumbarasına ‘Elektronik Eşya, Islak Kıyafet, Kağıt veya Karton, Yanıcı Madde, Pet Şişe, Cam Şişe, Çöp ve Pil Lütfen atmayınız” ricasında bulundu.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!