Gelecek Partisi’nden iptal davası

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanlığı kısaca İstanbul Sözleşmesi olarak bilinen Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin kararname ile feshedilmesi üzerine bu kararnamenin iptali için Danıştay’a iptal davası açtı. İlçe Başkanlığını temsilen Siyasi İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı Yıldız Serdaroğlu Danıştay’a iptal davası açıldı. Serdaroğlu Alanya Adliyesinde bir açıklamada bulundu.

Serdaroğlu’nun açıklaması şöyle ;

Gelecek Partisi Alanya İlçe Başkanlığı olarak Yönetim Kurulunda aldığımız karar doğrultusunda bu davayı açıyoruz. Biz kadınlar yaşam istiyoruz, yaşamak istiyoruz. Uluslararası arenade mutabakat ile oluşturulan, Türkiye’nin öncülüğünde imzaya açılan, 2012 yılında da tüm partilerin desteği ile Mecliste kabul edilen bu sözleşme  bir gecede tek bir imza ile feshedildi.

Hukuku ve Millet iradesini yok sayarak keyfiyet usulü alınan kararlar biz kadınların yaşamını doğrudan etkiliyor. Kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi tek bir sözleşme ile tek bir kanun ile olmaz. Ancak bu sözleşme kadına yönelik şiddetin önlenmesine ilişkin önemli bir adımdı. Şimdi ise bu adımdan hukuksuzca geri çekilmek isteniyor. Tüm partilerin mutabakatı ile onaylanan bu sözleşmenin mutabakat olmadan feshedilmesi Millet iradesine aykırıdır. Biz Gelecek Partisi olarak Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin feshedilmesine ilişkin duruşumuzu ve tavrımızı ortaya koyuyoruz.  Alanya’daki diğer siyasi partileri de bu duruşta buluşmaya davet ediyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!