GEÇTİ BOR’UN PAZARI

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Eski Belediye Başkanı Hüseyin Taşer isim vermeden benim köşe yazılarımda ‘Aday adayları çıkardığımı ve Çakır dönemini kastederek’ devrim gibi yatırımlar yapıldığını yazdığımı eleştirmek istemiş. Görüşlerine elbette saygı duyarım. Söylemler doğru, Mahmutlar siyasetine yön vermek bir gazetenin görevleri arasındadır.  Yeni siyasileri kamuoyuna lanse etmek veya siyasetçi hakkında yorumlar yapmak bir gazetecinin kaleminde işlemesi kadar doğal başka ne amacı olabilir. Taşer başkan son zamanlarda kendine bir yer edinmek istiyor ama, ‘Geçti Bor’un pazarı sür eşşeğini Niğde’ye…’
Taşer kendine yer edinmek istiyorsa bunu benim üstümden değil, 1999-2004 yılları arasında yaptığı Mahmutlar Belediye Başkanlığı dönemi üzerinden yapmalı. Yaptığı ve yapamadığı hizmetleri Mahmutlar halkına anlatmalı. Yazı da yer verdiği gibi ‘Sünnet şöleni’ üzerinden anlatarak ne kadar büyük yatırımlara imza atıldığından söz etmeli…
İsterseniz sayın başkan Hüseyin Taşer’in büyük hizmetlerinden hatırlayabileceğim bir kaçını size hatırlatayım.
1- Mahmutlar Mustafa Şahin Spor tesisleri Alanya ve çevresindeki en donanımlı nizami ölçülerdeki tek futbol sahasını yok ederek, şuandaki Cezaevini tüm siyasi ağırlığını ortaya koyarak Mahmutlar’a çok önemli bir yatırım yaptığını zannetti. Gençliğe verdiği önemi böyle göstermek istediğini düşünebilirsiniz. Gençlik ne yapsın, spor sahalarında cezaevleri varken, Taşer döneminde yok edilen spor sahası halen Mahmutlar’a yapılmadı.
2- Taşer arıtma istasyonu planlamadan beldeye kanalizasyon getirdi. Buda tarihin sayfalarında bir ilk olmanın gururunu yaşattı bize. Barbaros Caddesi’nin bir bölümüne döşenen TSE’si olmayan beton borular kısa bir sürede kırılarak, dışardan su almasıyla hatırlarız. Peki, şimdi sorarsınız, ‘Kanalizasyon borusundan gelen insan dışkılarını ne yaptınız?’ diye. Cevap, ‘Belediye ile Barbaros Caddesi’nin birleştiği yere 2 adet pancar marka su motorları ile açık alana akıtıp, hemen yanında bulunan Ersoy sitesi’nin içerisinden denize gönderdik. Denizin daha temiz olmasını sağladık’ desem.
Biliyorum alkışlıyorsunuz bu beyin bu zeka bizim siyaset çilemizde varken, daha çok alkışlarsınız…
3- Mahmutlar’ımıza öyle kaliteli yatırımlar yaptınız ki, Sayın Taşer, sizi her zaman şöyle anamadık, ‘Gelen gideni arattı’ diyemedik, neden? Çünkü Barbaros Caddesi’nin birazcık bölümüne öyle kaldırımlar yaptınız ki, ne çocuklar o yükseklikten kaldırıma çıkabildiler, ne de yaşlı teyzelerimiz ve amcalarımız. Sanayi sitesinde T şeklinde kaynaklayıp, aydınlatma direği’ diye yutturduğumuz o ucube adını siz koyun. Cadde aydınlatma direklerinin elektrik kablolarının açıktan gittiğini hepimiz biliyoruz. Hani diyorsunuz ya, ‘Devrim gibi cukka’ acaba bu cukkaları kim götürdü?
4- Beldenin tek bankası olan TC. Ziraat Bankası sizin zamanınızda Mahmutlar’da kapandı. MHP hükümette koalisyon ortağı idi. Niçin engel olmadınız. “Hükümetin o yıllarda ‘Tasarruf tedbirleri’ kapsamında kapandı” diyeceksin. Peki, Konaklı’nın nüfusu bizden daha az, niçin Konaklı Beldesi’nde bulunan Ziraat bankası kapanmadı. Sizin döneminizde AKBANK Belediye önünde bir ATM cihazı koydu. Siz büyük bir törenle bu ATM cihazını açtınız. Sizin gelişme anlamındaki önseziniz bu mu?
Sayın Taşer, 1999-2004 yılları arası faaliyetlerinizi yazdığınız Belediye bültenini hala saklarım. Kapağında ‘Her şey değişerek, gelişerek yükselen Mahmutlar için’ diye bir slogan belirlemişsiniz.
Madem yaptığınız hizmetlerle övünç duyuyorsunuz 2004’de yine aday oldunuz, ne oldu kaçıncı oldunuz? Lütfen beni daha fazla söyletmeyin. Eleştireceğiniz kişiyi iyi seçin. Daha yazmadığım o kadar çok şey varken, ‘sizin döneminizdeki Belediye araçları depolarda niçin saklandı?’ desem. ‘Belediye’nin sandalyesi bile icralıktı’ desem. ‘Alanya Kanal A televizyonuna akşama kadar Belediye hoparlöründen anons etmenize rağmen niçin çıkmadın, kaçtın?’ desem, desem, desem… ‘80 yılları öncesi Mahmutlar’da sizin önderliğinizde neler yaşandı?’ desem.
Sayın Taşer, kaygan zemine basma, düşersin…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!