ELA’ya yardım zarfları okullarda

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanyalı SMA hastası Ela bebek için Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında kampanya düzenlendi. Üzerinde Ela Bebek tarafından yazılan küçük bir notun bulunduğu 52 bin zarf okullara dağıtılarak bağış istenecek.
SMA Tip 1 hastası 8 buçuk aylık Ela Ünal’ın Duabi’deki tedavisi için yardım kampanyaları sürüyor. Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz’ın da katkıları ile Alanya’daki 52 bin öğrenciye dağıtılan zarflara bırakılacak bağışlar Ela’ya umut olacak.
KAMPANYA YÜZDE 28’DE
Ahmet Bebek ile başlayan Ela Bebek ile süren SMA Gönüllüsü Kampanya’nın yöneticisi Cemile Pehlivan yaptığı açıklamasında ‘ Ela’nın şu an kampanyası yüzde 28’e ulaştı. Milli Eğitim Müdürümüz ile de görüştük. Kendisi okullarda sürecek kampanyaya bizzat destek verecek. Tüm okullara, 52 bin öğrenciye zarf dağıtıyoruz. 52 bin kişi 200 lira verebilirse kampanyamız yüzde 80 olacak. Ancak herkesin gönlünden kopan, bütçesine göre vereceği desteğe kampanyamızın ihtiyacı var. Bir çocuk gülerse dünya güler.’ dedi.
ANNE NURAY ÜNAL’DAN ÇAĞRI
Alanyalı SMA Hastası Ela’nın kampanyasının SMA hastası diğer Ela ile karıştırıldığına dikkat çeken anne Nuray Ünal ‘Ela Beyazgül ile Ela Ünal’ı karıştırdılar, kampanya bitti diyenler oldu. Bitmedi, devam ediyor. Alanya’da biz ELA Ünal için çalışmaya devam ediyoruz. Ela için sizlerden destek bekliyoruz. Sizlerin 200 liralarına ihtiyacımız var. Bir çocuk gülerse dünya güler. Benim evladımın herkese ihtiyacı var. Bir anne olarak herkese sesleniyorum. Ela evde herkesten umut istiyor. Ela yaşarsa ben de yaşarım” dedi.
HER GÜN AÇ KALIYOR
Belirlenen miktarın 3 ay içinde toplanmaması halinde Ela’nın boğazının delinebileceğini kaydeden anne Nuray Ünal, “Kızımın boynu delinmeden gidebilirse her çocuk gibi yürüyüp koşabilecek. Ela şu an 9 buçuk kilo. 13 kilo sınırı var. Ela 13 kiloyu geçerse ilacını da alamayacak. Bundan dolayı kızımı her gün aç bırakıyorum. Aç olduğu için geceleri hiç uyuyamıyor. Ela’ya nefes olurlarsa çok sevinirim.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!