Direnişçi dolandırılmış!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar Post Gazetesi olarak daha önce ‘Direnişci’ diye haber yaptığımız Rus kadın meğer Emlakçı tarafından dolandırılmış.

Yaklaşık 2 ay önce Mahmutlar ve Kargıcak’ta farklı adreslerde ayakta saatlerce duran hiçbir yeme-içmeyi kabul etmeyen ve oturmadan direniş gösteren Rus uyruklu kadının Mahmutlar’dan ev almak isterken dolandırıldığı iddia ediliyor.

ELENA DİRENİŞE DEVAM EDİYOR

Daha önce Mahmutlar Post Gazetesi tarafından ‘Rus kadınların paralarını alan emlakçı paralarını aldıktan sonra geri vermiyor, kadınlar soluğu mahkemede aldı’ haberi bölgede yankılanmıştı. Bu 3 kadından birisinin Elena Solomatına olduğu ve psikolojisinin bozulduğu iddia edildi. Elana şimdilerde Mahmutlar ve Kestel’de sürekli ayakta ve kızıl güneşte durarak direnişine devam ediyor.

EMLAKÇI 207 BİN EURO’YU İÇ ETTİ

Mahmutlar’a ev almak için Rusya’dan gelen ve toplamda 207 bin Euro emlakçıya para ödeyen 3 kadın, evlerine kavuşamadıkları iddiasıyla Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek 5 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu. İddiaya göre Ocak 2022’de Rusya’dan Mahmutlar’a gelen 3 Rus kadın turistlerden Aziza S. , Naile N. ve Elena S. ev almak için Mahmutlar’daki emlakçılara giderek ev almak için toplamda 207 bin Euro para ödedi. Ödeme yaptıklarına dair makbuz alan 3 kadın turist 4 aydır beklediklerini ve evlerine kavuşamayınca para verdikleri emlakçılara giderek evlerini ne zaman teslim alacaklarını öğrenmek istediler.

DOLANDIRICI EMLAKÇININ PİŞKİNLİĞİ

Mağdur olan kadınlar emlakçıların kendilerinden özür dileyerek paralarını veremeyeceklerini söylediğini iddia etti. Kadınlar bunun üzerine ellerindeki belgelerle birlikte 20 Nisan 2022 tarihinde avukat aracılığıyla Alanya Adliyesi’ne giderek kendilerini dolandırdığını iddia ettikleri 5 kişi hakkında Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ELENA DOLANDIRILINCA PSİKOLOJİSİ BOZULDU

Rusya’dan Mahmutlar’a gelerek ev almak için bir emlakçıya 80 bin Euro verdikten sonra dairesini kavuşmak için günlerdir bekleyen Elena dolandırıldığını anlayınca avukat tutarak yargıya başvurmuştu. Ülkesinden gelen Elena evini ve verdiği parayı da geri alamayınca psikolojisi bozuldu. Mahmutlar ve Kargıcak’ta çeşitli adreslerde ayakta durarak direnişine devam eden ve kimseyle konuşmayan Elana, Türk adaletinden gelecek olan sonucu bekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!