Deniz Feneri boykotu

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar’da yaşayan Bağ-kur emeklisi Ferhat Gedikli, Deniz Feneri soruşturması sürecini protesto etmek için Atatürk anıtı önünde eylem yaptı. Katledilen Türk aydınlarının faillerinin bulunamadığını söyleyen Gedikli, “81 vilayeti dolaşıp her şehirden deniz feneri alacağım. Bunlar Ankara’ya götürüp, hesap soracağım” dedi.
Boynuna ve kemerine 4 adet gaz lambası asarak Atatürk Anıtı önüne gelen Bağ-Kur emeklisi Ferhat Gedikli, tek kişilik protesto eyleminde bulundu. Pantolon ve gömleğinde deniz feneri yazan Gedikli, boynuna ve kemerine ise dört adet gaz lambası astı. Üzerlerinde ‘Akdeniz, Karadeniz, Ege ve Marmara Bölgesi Deniz Feneri’ yazan gaz lambaları ile gazetecilere poz veren Gedikli, daha sonra üzerinde “Anne Adalet Çıplak” yazan bir bant ile ağzını kapattı.
TÜM TÜRKİYE’Yİ DOLAŞACAK
Gedikli, Almanya’daki gurbetçilerden toplanan yardım parası hesaplarının içini boşalttığı ileri sürülen ve Almanya’da süren yargılamadan sonra soruşturması Türkiye’ye de sıçrayan Deniz Feneri Derneği soruşturma sürecinden duyduğu rahatsızlığı dile getirmek amacıyla Alanya’dan başlattığı eylemin 81 ili kapsadığını belirtti. Ziyaret edeceği her ilden deniz fenerini temsil eden birer gaz lambası alarak Türkiye turunu Ankara’da tamamlayacağını söyleyen Ferhat Gedikli, toplam 85 temsili deniz fenerini Başbakanlığa teslim edeceğini ifade etti.
‘KATİLLER YAKALANMADI’
Gedikli, “31 Ocak 1990 tarihinde katledilen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kurucu Genel Başkanı Prof. Dr. Muammer Aksoy’un ölüm yıldönümü dolayısıyla protestoma bugün Alanya’dan başladım. Kendisini rahmetle anıyorum. Elimde tuttuğum bu fenerlerin ışıkları söndürüldü. Deniz feneri artık birilerinin gemiciklerinin içini göstermiyor. Deniz fenerleri birilerini kurtarmak için karartıldı. Bu fenerin içinde ne olduğunu merak ediyorum. İlk eylemimi bu vesileyle Alanya’dan başlatıyorum. 81 ile giderek her ilden bir fener alacağım. 81 fener bu 4 feneri aydınlatacak. Toplam 85 feneri Ankara’ya giderek Başbakanlığa teslim edeceğim” dedi.
‘ADALET EŞİT DAĞITILSIN’
Protestosunun Deniz Feneri soruşturmasına yönelik olduğunu vurgulayan Gedikli, “Adaletin herkese eşit dağıtılmasını istiyorum. Deniz Feneri de bir örgüt ve bir çetedir. Örgütün bir kısmı Almanya’da yargılandı. Esas suçlular burada, neden yargılanmıyor? Onları yargılayan savcılarımız neden görevden alınıyor? Neden haklarında 11 yıl ceza isteniyor?” diye konuştu. Gedikli, protestolarını Antalya il merkezinden başlayarak 81 ilde sürdürecek.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!