D-400 ÖLÜM YOLU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Antalya’yı Mersin’e bağlayan D-400 karayolunda meydana gelen ölümlü ve yaralamalı kazalar halkı isyan noktasına getirdi. Vatandaş yılan hikayesine dönen çevre yolunun açılacağı günü bekliyor.

Özellikle turizm sezonunun başlamasıyla artan yoğunluk, gerek sürücülerin gerekse yayaların dikkatsizliği sonucu her hafta birçok insanın yaşamını yitirmesine, yaralanmasına hem de milyonlarca liralık milli servetin yok olmasına sebep oluyor. D-400 Karayolundaki kazaların yaşanmaması Çevre yolunun bir an önce açılmasına bağlı. Geçtiğimiz yıllarda bu yolda eylem yapan Mahmutlar halkı sesini duyurmuş ve sinyalizasyon sisteminin takılmasın sağlamıştı. Son aylarda artan kazalardan sonra bölge halkı infial içinde ve çözüm bekliyor.

ÖLÜMLER DEVAM EDİYOR AMA ÖNLEM YOK!

Kahramanmaraş merkezli 7.7 şiddetindeki depremden sağ kurtulan Zan Ailesinin 3 ferdi Mahmutlar D.400 M. Çakır Caddesi kavşağında feci bir kazaya kurban gittiler. Ulusal kanallara konu olan bu kazanın ardından bölge halkı yetkililere çağrı yaparak önlem alınmasını istediler. Depremzedelerin yaşamını kaybettiği kazanın üzerinden geçen zamanda onlarca masum insan bu yolda can verdi, gazetemize açıklama yapan bölge halkı isyanlarını dile getirip “Artık her fren sesinde irkiliyor ve yine kim öldü diye telaşla sokağa fırlıyoruz” dediler.

“YETKİLİLER LÜTFEN ÖNLEM ALIN”

Mahalle sakinlerinden Hamdi Yılmaz, “Şu an ben kazaların en çok yaşandığı cadde üzerinde ikamet ediyorum. Biz artık normal Kazaları saymıyoruz sadece ölümlü kazaların bile artık sayısını bilmiyoruz. Burası için acil önlem alınmalı bu ölenler insan evladı, neden kimse bu durumla ilgilenmiyor anlamış değilim. Ben sayın Valimizden, Kaymakamımızdan, Belediye başkanlarımızdan ve Karayolları yetkililerinden bu faciaya el atmalarını rica ediyorum. Hergün bu facialara tanıklık etmekten psikolojimiz bozuldu” dedi.

“ÇEVRE YOLU ACİL AÇILMALI”

Yine bölgede esnaf olan Bünyamin Şenkaya, “Tosmur kavşağından Demirtaş girişine kadar EDS konularak denetimlerin sıkılaştırılması lazım. Bizlerde her hafta bu üzücü kazalara şahit oluyor ve hemen 112 acili arayarak elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz”

“YAYA GEÇİDİNDE ARAÇLAR DURMUYOR”

Mahmutlar’ın tanınan ismi Yılmaz Yalçın, “Acil olarak çevre yolunun acil tamamlanması lazım. Ben gece 2 buçuk saatte gittiğim Antalya’dan gündüz 5 saatte geliyorum. Birde yabancılar yaya kaldırımı gördüklerinde yol bize ait diye geçmeye çalışırken bizim sürücüler basıyorlar kornaya, onlarda ki trafik kuralı maalesef burada işlemiyor,  yayaya öncelik yok. Çevre yolu yapılınca bir miktar rahatlama olur ancak bunu kalıcı kılmak için mutlaka battı çıktılarla desteklemek lazım”

“ACI FERYATLARA DAYANAMIYORUZ”

“Bende aynı güzergah ta ikamet ediyorum. Acı bir fren sesinden sonra yükselen acı feryatlara dayanamaz olduk. Bu yolda hiçbir denetim yapılmıyor aşırı hız ve dikkatsizliğin sonucu da her hafta mutlaka bir canımızı yitiriyoruz. Devletimizin yetkililerinden acil önlem bekliyoruz, lütfen bu can kayıplarını durduracak bir formülü hayata geçirsinler’ dedi
-Sudi Çandır 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!