“CHP’li geldim, CHP’li giderim”. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

30 Ocak 2023 - 21:50

“CHP’li geldim, CHP’li giderim”

“CHP’li geldim, CHP’li giderim”
Son Güncelleme :

23 Ocak 2012 - 15:46

483 views

Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik, Mahmutlar Post Gazetesi Muhabiri Orhan Olgun ile röportaj gerçekleştirdi. Çelik, “2014 yerel seçimlerinde CHP’den aday adayıyım. AKP ye geçiyor söylentileri tamamen asılsız CHP’li geldim, CHP’li giderim” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesi olarak 2,5 yıldır röportaj isteğimizi geri çeviren Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in inadını kırmayı başardık. Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’in makam odasında gerçekleştirdiğimiz röportajda Başkan Ali Çelik’ten samimi cevaplar geldi. Çelik, Siyasetten, eğitime, altyapıdan, yeni projelere, sahil yolundan Sağlık tesisine kadar birçok sorulara cevaplar verdi.
ÇELİK, “AK Parti’ye transfer olacağım iddiaları tamamen dedikodudur. Ben CHP den aday oldum, CHP’li belediye başkanı olarak parti ayrımı yapmadan halkıma hizmet ediyorum.
2014 yılında yapılacak yerel seçimde CHP’den Belediye Başkanı aday adayıyım. CHP’li geldim, CHP’li giderim” dedi
ÇELİK, “Belediye alanına AVM yapılması konusunda Belediye olarak bütçemiz yok. Ama özel sektör böyle bir yatırım projesi ile gelirse seve seve yardımcı oluruz. Mobesa kameraları 2012 yılının Nisan ve Mayıs aylarında kullanımda olacak” dedi.
ÇELİK, “Mahmutlar’da hastanenin olmayışı bir eksiklik. Devlet hastanesi dahil hastane yapacak özel sektör temsilcilerine belediye olarak her türlü desteği sağlamaya hazırız. Meslek lisesi başta olmak üzere 2 ilköğretim okuluna daha ihtiyacımız var” dedi.
ÇELİK, “Çakır bana 20 milyon borç bırakıp gitti. Bu borcun 10 milyonunu ödedim, kalanını yapılandırdım, ödemeleri sürdürüyorum. Bizimde ufak tefek borçlarımız var” dedi.
Mahmutlar Post Gazetesi ile Başkan Çelik’in tam röportajı sayfa

O. Olgun: Başkanım 2009 yerel seçimlerden sonra Mahmutlar belediyesinin gerçekleştirdiği faaliyetler hakkında ana başlıkları ile bizleri bilgilendirir misiniz?
A. Çelik: Tabii ki eğitim, sağlık, altyapı çalışmaları, yol parke döşemeleri, sahil yolu ve sosyal faaliyetlerle ilgili birçok çalışmalarımız oldu.
O. Olgun: Başkanım Mahmutlar basınında sürekli eleştiriliyorsunuz. Vatandaşta, Başkan sanki hiçbir iş yapmıyor izlemi var. Şu ana kadar yaptığınız hizmetlerinizi anlatır mısınız? Eğitim’den bahsettiniz, bizlere eğitim ile ilgili birkaç örnek verebilir misiniz?
A. Çelik: Basın eleştirebilir ama bu seviyeli ve tadında olmalı. Dozu kaçarsa eleştiri olmaktan çıkar, ben alıştım bunlara artık. Eğitim alanında 50 yıl Ahmet Keşoğlu İlköğretim Okuluna, 2 ek kat çıkarak 8 sınıf, 2 adet toplantı salonu, kantin ve tuvalet yapıldı. Göleviz mevkii’nde 24 derslikli okulun istinat duvarları yapıldı. Çalışmalar şuanda bitirildi. Bunun gibi birkaç çalışmalarımız var. Sağlık alanında da çalışmalarımız oldu. 112 acil servis, sağlık ocağı bünyesinden çıkartılarak,  D-400 Karayolu üzerinde yeni bir acil servis binası yaptık ve oraya taşıdık.
O. Olgun: Atatürk Caddesi başta olmak üzere, bir çok yol ile alt yapı ve asfaltlama çalışmalar hakkında şikayetler alıyoruz. Bu konu hakkında görüşleriniz nelerdir?
A. Çelik: Alt yapı, kanalizasyon ve drenaj çalışmaları ile ilgili önemli çalışmalar yaptık. Toplamda bizim dönemimizde 13.727 metre kanalizasyon ve 17.860 metre yağmur suyu hattı döşedik. Barbaros Caddesi, Vatan Caddesi, Yangılı Caddesi, Barış Caddesi, Aydın Sokak ve çevresine yaklaşık 25 bin metrekare parke taşı döşendi. Bunun yanı sıra, yine bu Caddeler de çevre düzenlemesi, aydınlatma sistemleri tamamlanarak halkımızın hizmetine sunuldu.
O. Olgun: Mahmutlar’ın bir çok yolu hala parke taşları döşenmemiş veya bu yollarla alakalı asfaltlama çalışması olmadı, bu yönden de sürekli şikayetler alıyoruz. Asfaltlama ve yol çalışmaları hakkında bilgilendirir misiniz?
A. Çelik: Atatürk Caddesi başta olmak üzere, tüm ara sokaklar ve Caddelerdeki asfaltlama çalışmaları 2012 yılı içerisinde bitirilecek. Bunun yanında aydınlatma ve kaldırım çalışmaları da yapılacak. Başkanlığım döneminde bugüne kadar 200 bin metrekarenin üstünde asfalt serimi yaptık. Çalışmalar arasında sanayi sitesi, Aydın sitesi, Cezaevi yolu, Hatipler sokak, Yanıklar sokak, Töngetler sokak, Yeni Mahalle İlköğretim Okulu önü ve yolunu asfaltla tanıştırdık.
O. Olgun: 2012 yılı içerisinde hangi projeleriniz var?
A. Çelik: 2 ay içerisinde sahil yolu çalışmaları tamamlanacak. Meslek Lisesi projemiz hayata geçecek, bunun yanında yapımı süren projeler tamamlanacak.
O. Olgun: Mahmutlar’da yapmak istediğiniz ve yapamadığınız proje nedir?
A. Çelik: Mahmutlar beldesinde en büyük eksikliğin okulların olduğunu düşünüyorum. Meslek lisesi başta olmak üzere, 1 veya 2 ilköğretim okulunun daha yapılması gerekir. Ayrıca hastanemiz yok, bunun büyük eksikliğini hissediyoruz, beldemizde devlet hastanesi dışında özel hastanelerin açılmasında, belediye olarak her türlü yardımda bulunuruz.
Belediye başkan yardımcılığı yaptığım dönemde 300 yataklı hastane ruhsatı verdik, bu proje 57. hükümetin Sağlık Bakanı Yaşar Okuyan ANAP’lı olduğu için bizim belediyede MHP’li olduğu için engel koydu, olmadı.
O. Olgun: Sayın başkan, son zamanlarda Mahmutlar’da hırsızlık olayları arttı. Mobese kameraları alınacaktı ne oldu?
A. Çelik: Doğrudur, öyle bir karar aldık. Ama maddi imkansızlıklardan dolayı kameraları taktıramadık. 2012 yılı içerisinde tahminimce Nisan, Mayıs ayları içerisinde hayata geçireceğiz.
O. Olgun: Son zamanlarda köpek ısırma vakaları arttı. Siz basına yaptığınız açıklamada,  ‘Mahmutlar’da insandan çok köpek var’ demişsiniz. Bu konu hakkında ne diyeceksiniz?
A. Çelik: Bu konu hakkında herhangi bir düzenleme veya bir çalışmamız yok. Özellikle bu vakalar kış aylarında daha çok artıyor. Yaz aylarında turistler geliyor, gittikten sonra, hayvanlarını sokaklara bırakıyorlar. Onlarda üredikçe çoğalıyorlar, bana sürekli barınma evi talebi geldi, belediye olarak bu konu hakkında çalışma yapmayı düşünmüyoruz.
O. Olgun: Sahil düzenleme çalışmaları hakkında bilgiler verir misiniz?
A. Çelik: Çalışmalarımız bitme aşamasında 2 ay içerisinde tamamlamayı düşünüyoruz.
O. Olgun: Ahmet Yatmaz Caddesi hakkında birçok şikayetler alıyoruz. Bu Cadde ile ilgili çalışmalar olacak mı?
A. Çelik: Ahmet Yatmaz’ı D-400’e bağlayan bir arsayı kamulaştıramadık, kamulaştırmaya da gücümüz yok, ama Ahmet Yatmaz Caddesi’nde önümüzdeki aylar da, yol düzenleme çalışmalarına başlanacaktır.
O. Olgun: Sayın Çelik, Menderes Bulvarında sürekli kazalar meydana geliyor. Trafik lambalarıyla ilgi çalışmalarınız olacak mı?
A. Çelik: Mehmet Çakır Caddesi ve Menderes Bulvarı’ndaki yollar tamamen Karayollarına ait. Bizim yapacağımız bir iş değil.
O. Olgun: Karayollarına talep ettiniz mi?
A. Çelik: Evet bu yönde taleplerimiz oldu. Ama karayollarından olumlu veya olumsuz cevap gelmedi.
O. Olgun: Belediye’nin borcu var mı?
A. Çelik: Çakır 20 Milyon borç bıraktı. Bunun yaklaşık 10 Milyonu’nu ödedik. Kalan kısmını ise yapılandırma yaparak ödemeye çalışıyoruz. Bizim, su ve vergi dışında herhangi bir gelirimiz yok. Bizimde kendimize göre ufak tefek borçlarımız var. Ama Çakır gibi 20 Milyon borç asla yapmayı düşünmüyoruz.
O. Olgun: CHP’li Belediye olduğunuz için hükümet nezdinde dezavantaj yaşıyor musunuz?
A. Çelik: Hayır, bu konuda hiçbir sıkıntı yaşamadık. Hükümet yetkilileri bu güne kadar bir ayrımcılık yapmadılar. Öyle bir sıkıntımız olmadı.
O. Olgun: Sayın Çelik, geçen hafta yayımlanan manşet haberimiz ‘Belediye alanı AVM olsun’ başlığıyla çıktı. Bu konu hakkında ne diyeceksiniz?
A. Çelik: Bizim belediye olarak bunu karşılayacak durumumuz yok. Ama özel sektörlerden yap-işlet-devret modeli ile bir talep gelirse, tabii ki seve seve değerlendirmeye alırız.
O. Olgun: Sayın Çelik, isminiz AKP ile anılıyor. Neler söyleyeceksiniz?
Ali Çelik: Öyle bir şey yok, CHP’li geldim, CHP’li giderim. Bunlar tamamen uydurma.
O. Olgun: Başkanım, önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar aday olmayı düşünüyor musunuz?
A. Çelik: Tabii ki aday olacağım. Seçimle geldim, seçimle giderim.
O. Olgun: Son bir sorum olacak. Mesire piknik alanında MHP yönetimini eleştiren demeçler verdiniz. Bu konu hakkında neler söyleyeceksiniz?
A. Çelik: Evet söylediklerimin arkasındayım. Bence MHP Mahmutlar ve Alanya’da başarısız olacaktır. MHP’nin yanlış yöneltilmesinden dolayı, eski gücünü kaybettiğini düşünüyorum.
O. Olgun: Sayın Başkanım, değerli zamanınızı bize ayırdığınız için ve sorduğumuz sorulara içtenlikle cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.
A. Çelik: Ben teşekkür ediyorum, umarım 2012 yılı beldemiz için hayırlı bir yıl olur. Böyle bir fırsatı, bana tanıdığınız için, Mahmutlar Post Gazetesine teşekkür ediyorum
Not: Mahmutlar Belediye Başkanı Ali Çelik’le birçok konuda 2. röportajımız da sorularımız olacaktır. Sizde Başkan Ali Çelik’e soru yöneltmek istiyorsanız, bizlerle irtibata geçin.
Röportaj: Orhan Olgun

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
sinan 10:16 | 25 Ocak 2012 / 10:16 Cevapla

Sayın Mahmutlar Belediye Başkanımız,Çok doğru söylediniz CHP li Geldim ve CHP,li giderim demişsiniz .Nereye gidiyorsunuzki daha yapılacak çok işimiz var.aklının ucundan bile gitmeyi düşünmeyin.öncelikle sizler değil AKP liler gidecek yok olacaklarki bizler daha sonra düşünmeliyiz.saygılarımla Göktepeli CHP li genç.