ÇEVRE YOLU KAVGASI!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Oba Mahallesi ile Kargıcak Mahallesi arasında başlayan Çevre yolu, Karayolları ile Alanya Belediyesi arasında kavgaya neden oldu. Karayolları ‘Alanya Belediyesinin 18 çalışmasını bekliyoruz’ derken, Belediye yetkilileri ‘Karayolları yeterli ödenek yok diye bekliyorlar’ cevabı verdi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 2.5 yıl önce 2021 Şubat ayında Mahmutlar’ da bulunan özel Karayolları şantiyesinde yeni Çevre Yolu projesi için Antalya Karayolları 13. Bölge Müdürü Salih Cengiz’inde katıldığı ve basına yaptığı toplantıda; ‘2022 yılı sonunda Çevre yolu Mahmutlar’ dan D-400 Karayoluna bağlanacak’ açıklamasında bulunmuştu. Bu açıklamayı tüm Alanya basını Müjde olarak duyurmuştu. Mahmutlar Post Gazetesi olarak okuyucularımıza, ‘takip edeceğiz’ sözü vermiştik. Şimdi Karayolları ağına bağlı Çevre yolu tekrar gündeme geldi. Karayolları Alanya Belediyesi 18. Madde çalışmasını tamamlayamadı, derken Belediye yetkilileri Karayolların parası yok ondan başlayamadı cevabını verdiler.

ÇEVRE YOLU ALANYA BELEDİYESİNİ BEKLİYOR

2016 yılında ihaleye çıkarılan ve yapımı yılan hikayesine dönen yeni çevreyolu inşaatı ödenek sorununun ardından Karayolları yetkililerine göre şimdi de imar problemi nedeniyle bekliyor. Karayolları yetkilileri, Alanya Belediyesi’nin devam eden imar çalışmaları nedeniyle yolda çalışma yapamadıklarını ifade ederken, “Bazı lokasyonlarda Alanya Belediyesi tarafından uygulanan 18. madde uygulamalarının tamamlanmasını bekliyoruz. Ödeneğimiz hazır ama çalışma yapamıyoruz. Belediye yetkilileri ile görüştük, 6 ay içinde tamamlayacaklarını ifade ettiler” dediler.

BELEDİYE KARAYOLLARINI SUÇLADI

Alanya Belediyesi yetkilileri ise, söz konusu bölgedeki 18. madde uygulamalarının büyük bölümünün tamamlandığını ifade ederken, “Mahmutlar Azura Park’tan tünel çıkışına kadar tüm çalışmalar tamamlandı, hiç bir sorun kalmadı. Sadece tünel çıkışındaki bölgede sorun var. Bunu da çözmek için son aşamaya geldik. Karayolları, yeterli ödenek olmadığı için çalışma yapamıyor. Biz Alanya Belediyesi olarak üzerimize düşeni hızlı bir şekilde tamamladık” ifadelerini kullandılar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!