reklam
reklam

Çayararası Sağlık Ocağı halkın imdadına yetişiyor. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

8 Aralık 2022 - 22:40

Çayararası Sağlık Ocağı halkın imdadına yetişiyor

Çayararası Sağlık Ocağı halkın imdadına yetişiyor
Son Güncelleme :

31 Temmuz 2022 - 21:07

930 views

Alanya Belediyesi’nin yaz sezonunda yayladaki vatandaşların sağlık sorunlarına kısa sürede yardımcı olması için hizmete açılan Çayararası Sağlık Ocağı Hizmetleri Birimi halkın imdadına yetişiyor.

GEÇTİĞİMİZ yıl faaliyete giren sağlık ocağı, hafta sonları da dahil olmak üzere haftanın yedi hünü 09.00 ve 18.00 saatleri arasında dört sağlık personeli ile dönüşümlü bir şekilde hizmet veriyor. Aynı anda beş hastanın yatarak tedavi edilebildiği Sağlık Ocağında EKG çekimi, glukoz ölçümü ve tansiyon ölçümünün yanı sıra gelen hastaların ilaçları bittiği zaman tedarik ediliyor. 7/24 Ambulans hizmeti verilen birimde ağır vakalar direkt ambulans ile Alanya Devlet Hastanesi’ne sevk edilebiliyor. 2.5 ayda 975 hastaya müdahale edilen Çayararası Sağlık Ocağı Hizmetleri Birimi halkın ilgisi yoğun oluyor. Ak Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Ali Koç ve Şıhlar Mahalle Muhtarı Hilmi Türker Çayararası Sağlık Ocağı Hizmetleri Birimine sık sık uğrayarak yerel halk ile bire bir ilgileniyorlar. Vatandaşlar Çayarası Yaylası’na sağlık ocağı kuran Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’e de teşekkürler ediyorlar.