reklam
reklam

Çarşı-Pazar yanıyor. Son Dakika Güncel haber başlıkları ve gelişmeler - Mahmutlar PostMahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

3 Ekim 2022 - 10:29

Çarşı-Pazar yanıyor

Çarşı-Pazar yanıyor
Son Güncelleme :

13 Nisan 2022 - 15:55

780 views

Mahmutlar Post Gazetesi olarak Pazaryerlerinde fiyat incelemesinde bulunduk. Pazarcı esnafı da vatandaşta fiyatlardan memnun değil.
Çarşı – Pazar yanıyor! Tüm Türkiye’de gündem iğneden ipliğe gelen fahiş zamlar. Mahmutlar Post Gazetesi olarak Pazar’daki fiyatları analiz ettik. Pazarda Fiyatlar almış başını uçuyor. Halkının isyanına tanık olmak için Pazar’da fiyatları inceledik. Fiyatlar yüzünden vatandaş isyanda. Pazarcı “vatandaşa Domatesin, Patlıcan ’ın kilo fiyatını söylemekten utanıyoruz” diyorlar.
VATANDAŞIN TEK KONUSU EKONOMİ
Asgari ücrete yapılan zam bir ay demeden eriyip bitti. Araştırma raporuna göre halkın %60’ı eksi bütçeyle yaşıyor. Maşıyla ay sonunu getiremeyen dar gelirli, Memur ve İşçiler iğneden ipliğe gelen fahiş zamlar karşısında ay sonunu getiremediği için kredi kartlarını sarıldıklarını beyan ettiler.
KREDİ KARTLARINA TAKLA ATTIRIYORLAR
Vatandaşlar “Maaş yetmiyor Kredi kartlarının limitinin sonuna kadar dayandık. Döndür takla attır sistemi ile bir-iki ay idare ediyorduk oda artık bitti, icra kapıya dayandı” dediler. Türkiye de kredi kartı borcundan dolayı yasal takibe alınan kişi sayısı 107 bin kişi bankaların kara listesinde olduğu biliniyor.
VATANDAŞ KARA KARA DÜŞÜNÜYOR
Yılbaşından bu yana Temel gıdadan giyime, ulaşımdan akaryakıta, Tüp gazdan Elektriğe, 3-4 kat zam geldi. Dar ve orta gelirli vatandaşlar nasıl geçineceğiz diye kara kara düşünüyor. Vatandaş her geçen gün cebin de ki yangının farkında. Her gün gelen zamlar ne zaman duracak bu da merak konusu.
FİYATLAR DÜŞMEYECEK
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Başkanı Bendevi Palandöken, KDV indiriminin market fiyatlarına yansımamasıyla ilgili olarak, “Meyve ve Sebzeyi tarladan bedavaya da alsa size daha pahalıya satmak için mücadele veren, zincir mağazalarla mutlaka Perakende Yasasını çıkarıp, mücadele etmek lazım. Yoksa fiyatların düşmesini beklemek hayal olur” dedi.

reklam
reklam