Cami alanı davalık oldu!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar ’lı Avukat Latif Anılgan Yarderesi Cami alanı ve hazine arazisi ranta kurban gitti diyerek Antalya 4. İdare Mahkemesine 2022/1153 dosya numaralı dava açtı.

Avukat Latif Anılgan “Yetkili kişiler yetkilerini kullanarak biri Alanya belediye meclis üyesi, birisi Alanya belediyesi imar bölümünde çalışan bir memur’dan oluşan iki kişi camiinin yanındaki zeytinlik ve hazine arazisi üzerinde Belediyenin yetkili kurumlarınca hazırlanan 18.madde uygulaması ile, bir bölümü yola diğer bölümü de ranta teslim edilmiştir.

YETKİLERİNİ KENDİLERİNE RANT YAPMIŞLAR

Alanya Belediyesi tarafından imara açılan arazinin mevcut durumu burada kusuru bulunan kişiler hakkın da TCK 257/1 kapsamında Görevi Kötüye Kullanma ve tespit edeceğimiz diğer suçlardan dolayı Antalya 4. İdare Mahkemesine 2022/1153 dosya numarasıile dava açtım ve Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundum.

DERE İÇİNDEN ALINAN ARSA PARÇACIKLARINI KUPON ARSA YAPTILAR. ŞU ANKİ DEĞİRİ 20 İLYON LİRA

Mahmutlar’ lı olan herkesin bildiği Meşhur Yar deresinde atıl durum da kalmış, kimsenin umursamadığı dere içlerinden ve kenarlanıdan 3-5 metrekare olarak toplanmış, yeri gelmiş akrabalarından ucuza satın almış, daha sonra belediyenin yani vatandaşın bu kişilere vermiş olduğu yetki ile 1300+700 metrekare olmak üzere 2000 metrekare caminin hemen dibine getirilmiş ve üzerine yol ekleyerek cami alanında ayrılmış kupon arsaya pay çıkartılarak kendilerine mülk edinmişlerdir. Buradaki rantın bedeli 20 milyon TL.’dir

DAİRE YAPILMADAN SATIŞA ÇIKARMIŞLAR

Üzerine geçirdikleri hazine arazisini 18. Madde ile arsa haline dönüştürerek Alanya Belediyesinden inşaat ruhsatı alan Meclis üyesi ve İmarda çalışan bir memur daha inşaatın temeli atılmadan 10 adet daireyi satışa sunmuşlar iddiası da kamuoyunda yankılanıyor.

 HER YER BİTTİ  SIRA CAMİ ALANINA MI GELDİ ?

Zaten kamuoyunda kulaktan kulağa siyasetin yaptığı rant savaşları yaylıyor ancak vatandaş söz konusu olan kişileri Allah’a havale ederek bu duruma çok ses çıkarmayı düşünmüyor. Fakat burada durum farklı, burada rant mahallemizin namusuna, camiisine, mahallelinin emekle büyüttüğü zeytinliğine el uzatıyor. İşbu durumdan dolayı da mahalleli büyük tepki gösteriyor. Mevcut durum düzeltilmezse, Anayasal hakkı olan toplanma ve eylem yapma hakkını da kullanmaktan geri kalmayacaklarını söylüyor. Bizler de onların sesi olmaya çalışarak Mahmutların köklü sülaleleri  Anılganlar,  Karekerimliler, Tıkmaklar,  Kodallar, İlhanlar, Uğurkutular birlik olarak  bu memleket için iyi olacak bir işe hizmet etmeye çalışıyor ve bu müdahaleye tepki gösteriyor, acilen yanlıştan dönülmesini istiyoruz. Bir uygulama yapılacaksa mahalleliyle birlikte istişare edilerek yapılmasını, dışarıdan müdahalelerin olamamasını istiyoruz.

BU KİŞİLERİN ÖZELLİĞİ NEDİR ?

Mahmutlar’daki vatandaşların bir diğer tepkiside herkesin bölünmüş arazi proplemleri var hiç biri çözülmüyor da nasıl oluyor da bu imarda çalışan belediye memurunun birkaç arazisi kupon yerlere taşınıyor. Hiç kimse Mahmutlar halkını aptal sanmasın, Mahmutlar İlkokul yanındaki arazinin 30 metreli alternatif yolun köşesine ticari alana getirildiğini tüm halkımız biliyor. Belediye yetkilileri de biliyor. Oradaki inşaatın müteahhit ‘inin bir başka belediye meclisi üyesinin olduğunu biliyor. Aynı alandaki Mahmutlar’lı garip bir vatandaşın 2bin metre kare alanının yine 18. Madde ile 3 ayrı parçaya bölünerek sağa sola atıldığını biliyor.

HUKUK ÖNÜNDE HESAP SORACAĞIZ

Bazı müvekkillerimin haberi bile olmadığı, yangından mal kaçırır gibi zeytinlik arazisi kaçırıldığı bu 18.madde uygulamasına Antalya İdare Mahkemesinde Yürütmenin durdurulması talepli yürütmenin iptali davası açtık. Akabinde sorumlular hakkında Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na Görevi Kötüye Kullanma ve delillerini toplamaya çalıştığımız şuan açıklamayacağım diğer suçlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Bunları yaparken Mahallelimizin isteklerini yerine getireceğiz. İnançlıyız ve Kararlıyız. Yetkilileride bu yaklaşan seçim döenminde bu yolsuzluklara kayıtsız kalmayacağını biliyoruz. Başta Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere, meclis üyelerini ve Muhtar Ahmet Top’u Mahmutlar Koruma ve Yaşatma Derneği (MAHKOD) gibi duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!