Büyükşehir’den Kaş’a 363 milyon TL’lik yatırım

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Büyükşehir’den Kaş’a 363 milyon TL’lik yatırım

Kaş’ın marka değeri artıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi alt yapıdan üst yapıya Kaş’ta hizmet seferberliği sürdürürken ilçeye 4 yılda 363.725.000 TL’lik yatırım yaptı. Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet ve çalışmaları devam ederken Batı Antalya’nın incisi Kaş, geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Kaputaş ve Patara Plajı ile ziyaretçilere eşsiz bir güzellik sunan Kaş, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği projelerle marka değerini daha da arttıracak.

Antalya’nın 19 ilçesinin de eşit hizmet alması yönünde büyük bir hassasiyet gösteren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bugüne kadar ihmal edilen ilçelerdeki eksiklerin giderilmesi için çalışıyor. Kaş’ın kaderi, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yılda hayata geçirdiği yatırımlarla değişti. Büyükşehir Yasası ile birlikte Antalya’nın her köşesine hizmet götürme şansına kavuşan Büyükşehir Belediyesi, Kaş ilçesinde de önemli çalışmalara imza attı. İlçenin yıllardır biriken sorunlarına çözüm üreten Büyükşehir Belediyesi’nin bu çalışmaları Kaş’a değer kattı.

Kaş’ın alt yapı sorunu kalmadı

Antalya turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Kaş’ta alt yapı sorununu ortadan kaldırmak için harekete geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçede kanalizasyon, içme suyu hattı, yağmur suyu kanalı döşeme çalışmalarını tamamlayarak 4 yılda yaklaşık 128 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yaptı. Kaş’ta gerçekleştirilen 1254 km’lik yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları ile de Kaş’ın yolları pırıl pırıl oldu.

Bölge halkının hayalleri gerçek oldu

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına devam ettiği dev yatırımlarla Kaş’ın değeri artıyor. Kaş’ın yıllanmış sorunlarından biri olan Bezirgan-Kalkan Yolu büyük ölçüde tamamlandı. Adeta dağları delen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölge halkının 50 yıllık hayalini gerçekleştirdi. Yatırım bedeli 2.300.000 TL olan projeyle Bezirgan Mahallesi ile Kalkan Mahallesi arasındaki 9 km’lik yol 6 km’ye düşecek. Bu sayede 50 yıldır yolun yapılmasını bekleyen vatandaşlar rahat ve konforlu ulaşım imkânına kavuşacak.

Kaş’ın merkezine yeni bir yaşam alanı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş Ağullu’da 6.599.00 TL yatırımla modern bir otogar projesini de hayata geçiriyor. Kaş’ın merkezinde farklı bir yaşam alanı oluşturmayı hedefleyen otogar projesi içerisinde kapalı otopark, pazar yeri ve Belediye

Binası da yer alacak. Bu yapıların üstüne ise işyerleri yapılacak. Kemer Mahallesi Sinekçi Mevkiindeki Şehit Kamil Temel Kabasekizi Camii’nin minare yapım işi ve çevre düzenlemesini de tamamlanarak halkın kullanımına açıldı.

Kınık’a Türkiye’nin en büyük hali yapılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş’a yönelik en önemli yatırımlarından bir tanesi de Kınık Toptancı Hali olacak. Kınık Ovalı ve Yeşilköy Hallerini aynı çatı altında toplayacak proje 150.000.000 TL’ye mal olacak ve içerisinde cami, sosyal tesisler ile soğuk hava deposu da bulunacak.

Büyükşehir Kaş’ta tarımı da ihmal etmiyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi eğitimden sağlığa, kültürden spora Kaş’ta her alanda olduğu gibi tarıma da önemli destek veriyor. Torosların zirvesinde 1500-2000 metre yükseklikte açılış gerçekleştirilen Yaylaçavdır Kapalı Sistem Sulama Tesisi ile Kaşlı üreticiler tarla ve bahçelerini çok rahat bir şekilde sulayabilme imkânına kavuştu. Daha önce kuru tarım yapan Yaylaçavdırlılar artık sulu tarıma geçerek sebze, meyve ve seracılık da yapabilir hale geldi. Yaklaşık 1.500.000 TL’ye mal olan proje ile dağlardaki kaynaktan alınan sulama suyu 24 kilometrelik boru hattı ile Yaylaçavdır’a kadar getirildi.

Kaş dünya çapında bir marka olacak

Kaş’ın Sütleğen Mahallesi’ndeki kapısına kilit vurulan sağlık ocağını devralarak, hizmete açan Antalya Büyükşehir Belediyesi tüm bu projelerin yanı sıra Sütleğen’de bir düğün salonu, Ova’da çocukların ve gençlerin bir araya gelebileceği çok amaçlı kullanılabilecek bir

spor salonu, Çavdır’da da kültür merkezi gibi projeleri de hayata geçirecek. Dalış, yamaç paraşütü, doğa yürüyüşü, yayla turizmi, Kaputaş Plajı gibi değerleriyle dünyanın her yerinden turistin ilgi odağı olan Kaş, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin projeleri ile değer kazanacak ve dünya çapında bir marka olacak.
Alanya Haber – Mahmutlar post – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Güncel Alanya haberleri, son dakika Alanya haber ve gelişmeleri. Sondakika Mahmutlar Haberleri, Mahmutlar ile ilgili son dakika haberleri ve en son gelişmeler. En Güncel Haberler, Son Dakika – MahmutlarPost

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!