Büfelerin sahibi Yücel

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

11-1-11Antalya Valiliği’nin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne verdiği büfelerle ilgili işlemin iptali için dava açan Alanya Belediyesi haklı bulundu, şimdi sezon ortasında sahil büfeleriyle ilgili yepyeni bir süreç başladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Artık sahil büfeleri Restauranve Diskotek gibi sabahlara kadar çalışmayacak” dedi. Yücel’in açıklamaları Restoran işletmecileri tarafından sevinçle karşılandı.
ANTALYA 3. İdare Mahkemesi, Alanya Belediyesi’nin Antalya Valiliği’ne açtığı davayı karara bağladı. Antalya Valiliği Devir Tasfiye ve Paylaştırma Başkanlığı Komisyonu’nun; Büyükşehir Yasası’nı gerekçe göstererek 25 Temmuz 2014 tarih ve 2014/78 sayılı kararı ile 2 adedi İncekum Belediyesi’nde, 8 adedi Türkler Belediyesi’nde, 12 adedi Mahmutlar Belediyesi’nde, 11 adedi Kargıcak Belediyesi’nde ve 8 adedi Oba Belediyesi’nde olan sahil büfesi protokollerinin Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesine ilişkin Alanya Belediyesi’nin açtığı davanın karar duruşması yapıldı. Antalya 3. İdare Mahkemesi, “Antalya Valiliği’nin yaptığı dağıtım sırasında bahse konu toplantıda taraflardan biri olan Alanya Belediyesi yer almadığı için işlemin iptaline, ayrıca yargılama bedellerinin de davalıdan tahsiline karar verilmiştir” dedi. Bu karardan sonra Alanya’nın doğu ve batı mahallelerindeki sahil büfeleriyle ilgili yeni bir süreç başlamış oldu.
YÜCEL KESİN KARARLI-NOT ARA BAŞLIK

 1. idare mahkemesinin verdiği karar ile Alanya Belediyesine yeniden geçen sahillerdeki büfelerle ilgili olarak Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel encümen toplantısında gazeteciler sorularını yanıtladı.
  DİSKOTEK BÜFE OLMAYACAK
  Bir gazetecinin büfelerin son yıllarda diskotek, bar ve restaurant gibi işletildiğinin hatırlatılmasını üzerine Başkan Yücel, adalet yerini buldu diyerek “Şimdi ise büfeleri yeniden eski haline döndürmeye geldi. Bilindiği üzere son bir yıldır büfeler ruhsat haricinde farklı etkinlikler içerisine giriyordu. Discotek tarzında sabahlara kadar eğlence, bar ve restaurant gibi çalışan büfelere artık dur denecek.
  KURAL NEYSE O UYGULANACAK
  Kural neyse o uygulanacak. Discotek, bar ve restaurantta kesinlikle müsaade edilmeyecek. Kaçak olan büfelerde yıkılacak. Yani arkadaşlar bir önceki dönemde yani Hasan Sipahioğlu döneminde nasıl işliyorsa öyle işleyecek. Kesinlikle taviz verilmeyecek.
  HALKIMIZ RAHATLIKLA GİRECEK
  Kuralar 6 metre kare diyorsa o kadar, kesinlikle dışarısına çıkılmayacak. Kaç şenzlog koyma hakkı varsa o kadar koyacak. Fazlasına kesinlikle müsaade edilmeyecek. Halkımızın rahatça girebileceğini plajlarımız oluşturulacak” dedi.

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!