Bu işte bir tezat var!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Parayı sahilden kazanıyorlar sahile yatırım yapmıyorlar”-mesut-ok

Mahmutlar’daki Plaja D-400 Karayolu’nun altından geçilen Alt geçitler vatandaşları çileden çıkartıyor. Kullanamıyoruz çünkü çok pis ve karanlık. Böyle Turizm yapılmaz” dediler.

Mahmutlar’da Plajlardan her gün şikayetler gelmeye devam ediyor.Rus turistlerin akın ettiği Mahmutlar plajlarında manzaralar pes dedirtti.Mahmutlar’dakialtgeçitlerin büyük bir çoğunluğu pislik içinde Yılda bir defa Belediye tarafından Temizlenmesi sorunu çözmüyor açıklaması yapan turistler Turizm böyle yapılmaz her yer pislik içinde açıklaması yaptılar,.

MUHTAR YETKİLİLERİ GÖREVE DAVET ETTİ

Mahmutlar Muhtarı Ahmet Top Plajdaki olumsuzluklara dikkat çekerek “Burada kent estetiğini olumsuz yönde etkileyen bir durum var”. Altgeçitte var olan bu durum, ne Alanya’mıza ne de Mahmutlar’ımıza yakışmıyor. Yetkililerin müdahale etmesini bekliyoruz. Zira turizm sezonunun ortasında mağduriyete de sebep oluyor. Başka bir Alanya yok, başka bir Mahmutlar yok. Yetkilileri göreve davet ediyorum”dedi.
‘ALT GEÇİTLERİ KULLANAMIYORUZ ’ 
Mahmutlar’da yaşadığını söyleyen İbrahim Küçükoğlu altgeçitte yaşanan sorunlara ilişkin “Buradaki alt geçidi pek fazla kullanmıyoruz. Daha doğrusu kullanamıyoruz. Otelin altgeçidini kullanıyoruz. Zira burası pek hoş değil, kullanmak iyin uygun da değil. Çok kötü kokuyor ve ışık yok. Açıkçası korkuyoruz. Temizlik yapılması gerekiyor. Otların ziyadesiyle büyümüş olması sebebiyle bir sivrisinek sorunu da yaşanıyor” dedi.
“ATIK SU KANALI ZANNETMİŞTİM” 
İstanbul’dan 3 yıl evvel 1 hafta tatil yapmak amacıyla gelen lakin Alanya’ya duymuş olduğu hayranlık sonucu burada yaşamaya başlayan Fatih Yılmaz da altgeçit ile ilgili şikayetlerini dile getirerek “Artık buralı gibi oldum. Alanya’yı ve Mahmutlar’ı çok seviyorum. Gerçekten cennet gibi buralar. Bu görüntüleri de hiç yakıştıramıyorum doğrusu buralara. Ben hiç geçmedim o altgeçitten. Korkuyor insan oradan geçmeye. Geçilecek gibi değil. Ben ilk geldiğimde anlamamıştım oranın ne olduğunu zaten. Atık su kanalı olduğunu zannettim. Kötü bir koku var. Değil içinden geçmek yanından bile geçilmiyor. Müthiş bir sahilimiz var ve insanlar geliyorlar, seviyorlar, hayran kalıyorlar. Bu zamana kadar burası ile ilgilenmemeleri ve durdukları kabahat. Yetkililerin bir an evvel müdahalesi şart” şeklinde konuştu.

“ALT GEÇİTLER REZİL DURUMDA” 
Sahilde otele ait büfenin çalışanı Ahmet Eren Suçin ise “Altgeçit rezil durumda. Yani orada akan bir su var. Altgeçit, altgeçit değil, atık su kanalı gibi. Çok kötü kokuyor bir yandan. Biz bile geçemiyoruz geçilecek gibi de değil. Turistler nasıl geçsin. Çocuklar da korkuyor. İnsanlar da korkuyor. Geçemiyorlar. Yani insanın başına her şeyin gelebileceği hissiyatı yaratıyor bana kalırsa. Mahmutlar’a da hiç yakışmıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!