Bir Hastanemiz bile yok!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Eren Bahçeci, “Türkiye’deki İlçelerin %60’ından daha fazla nüfusa sahibiz ama bir hastanemiz bile yok” dedi.

İYİ Parti Mahmutlar Mahalle Başkanı Eren Bahçeci “Mahmutların nüfusu 45 bin 15 bin yerleşik yabancılarla birlikte 60 bin. Kestel Dimçayı ile Demirtaş arası 100 bin Nüfusumuz var ama bir hastanemiz bile yok!” dedi.

BİZİM NEYİMİZ EKSİK

Bahçeci “Alanya’nın batısında bulunan Payallar Mahallesine Hastane yapılıyor haberi Mahmutlar halkını ayağa kaldırdı. Mahmutlar halkı Payallar ve bölgesindeki nüfus ile Mahmutlar ve bölgesindeki nüfus göz önüne alındığında Mahmutlara hastanenin daha fazla ihtiyaç olduğunu görebiliyoruz.Türkiye deki İlçelerin %60’ından daha fazla nüfusa sahip Mahmutlar’da bir tek hastane bile yok.

HALKIMIZ İSYANINDA HAKLI

Mahmutlar halkı “Bakanımız yok ki hastanemiz olsun” diyorlar. Evet halkımızın isyanı sonuna  kadar katılyorum. Alanya Belediyesi Mahmutlara dişe dokunur bir hizmet yapmadı. Ana arter yollara bile bakım yerine yama yapılıyor. Alanya Belediyesinin SGK Borcu Mahmutlar’daki sağlık alanı satılarak ödeniyor. Nerden tutsan elimizde kalıyor.

 HASTALARIMIZ YOLDA ÖLÜYOR

Payallar Mahallesine yeni Hastane yapımı bizleri üzmedi hatta sevindirdi.Alanya Hastaneleri Mahmutlar başta olmak üzere Kargıcak, Demirtaş ve kırsalda kalan Mahallelere uzak. Mahmutlar’a veya Kargıcak bölgesine bir hastane yapılabilir. Kalp krizi geçiren, beyin kanaması geçiren hastalarımız Alanya hastanelerine acile varmadan yolda yaşamlarını kaybediyorlar. Elbet de Alanya’nın batısına bir hastane şart ama bu bölgeye de acil hastane gerekli” dediler.

“BATIYA’DA YAPILSIN DOĞUYA’DA YAPILSIN”

Hükümetin Alanya’ya yapacağı projelerin başında gelen Payallar Devlet Hastanesi için ilk kepçe vuruldu ve çalışmalar başladı. Alanya’nın batı mahallelerinin yıllardır kanayan yarası olan hastane sorunu tarihe karışıyor. Hükümetin en önemli yatırımlarından olan Payallar Devlet Hastanesi için çalışmalar resmen başladı. Bir süredir devam eden fizibilite çalışmalarının ardından kepçe vuruldu. Çalışmalar kapsamında ilk olarak hastanenin yapılacağı bölgeye ulaşımın kolaylaştırılması adına yol açılacak. Batı Alanya halkına hizmet verecek olan yeni hastanenin inşaatı yol çalışmaları ile başlamış oldu. Mahmutlar halkı “Payallar’a yapılacak olan Hastanenin gerekli olduğunu ama Alanya’nın doğusuna da yapılmalı” dediler.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!