1. Haberler
  2. Güncel
  3. BELEDİYE’YE SERT TEPKİ

BELEDİYE’YE SERT TEPKİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alanya’da hayvansever gönüllüler önce kedilerin toplandığı otel ve park çevresinde, sonra Veteriner İşleri Müdürlüğü önünde eylem yaptı.

Şikayet üzerine bir çok bölgede kedi köpeklerin hayvansever gönüllülere sorulmadan keyfi toplama yapılmasına sert tepki gösteren hayvan severler, 5199 sayılı hayvanları koruma kanununun 4. maddesi b ve j bendini, yerel yönetimlerin gönüllü kuruluşlarla hayvanlara bakan veya bakmak isteyen, öngörülen koşulları taşıyan gerçek ve tüzel kişilerle işbirliği içerisinde çalışması esasına vurgu yapıldı.

Ayrıca sosyal belediyeciliğin, sahipsiz sokak hayvanlarını toplayıp kafeslere hapsetmek ya da dağlara atmak olmadığını söyleyen hayvan severler, “kanunen vicdanen sokaklarda sağlıklı ve güvenli bir şekilde kısırlaştırılması yapılması koşuluyla yaşamasını sağlamaktır. Başı boş sokak kedisi ve köpeği yoktur. İnsanoğlunun doğadaki diğer canlılara üstünlük kurarak haklarını gasp edip yok sayması kabul edilemez. Onlar başıboş kedi ve köpek değil, yaşam alanları olan, şehrin ve kentleşmenin canlılarıdır. Buradan sesleniyoruz. Bulunduğumuz kentin, beldenin barınak ve bakımevinin, sahipsiz sokak hayvanlarının takipçisi olacağız. Gördüğünüz üzere bugün hafta sonu sağlık birimi olan Veteriner İşleri Müdürlüğü kapalı. 24 saat, haftanın 7 günü açık olması, icapçı nöbetçi veteriner hekim, veteriner teknikeri ve yardımcı elemanların bulunması gerekirken, kimse yok. Tekrar soruyoruz. Toplanan hayvanlar nerede?” dediler.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!