Belediyemizi istiyoruz!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mahmutlar halkı 2500 nüfuslu yerlerin İlçe ve Belde olmasına bayağı içerledi. Halk Belediyeliğini geri istiyor. MAHKOD Derneği Başkanı Mesut İlhan, “Adalet istiyoruz” açıklamasında bulundu.

MAHMUTLAR Koruma ve Yaşatma Derneği MAHKOD Başkanı Gazeteci Mesut İlhan, “Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesi’nin, 2500 nüfuslu bir  Güney beldesinin geçtiğimiz hafta Belediye yapılarak seçime gitmesini Mahmutlar ve emsali Mahalleler için bir haksızlıktır. Türkiye’deki Büyükşehir, İl, İlçe, Belde, köy ve Mahallelerin ne kadar nüfus sayısı ile kurulabileceğine dair hiçbir kanun ve tüzük yok. Bütünşehir bahane ediliyorsa böyle Bütünşehir’i biz istemiyoruz. Referandum yapılsın eğer halkın % 75’i belediyelik istemezse yine Mahalle olsun. ‘Ben yaptım oldu belde belediyeleri kapatıyorum’ demek bu halka yapılan en büyük adaletsizliktir. Adalet istiyoruz kapanan Belde belediyelerinin tekrar açılmasını istiyoruz” dedi.

“MAHMUTLAR’DA KIŞIN 60 BİN YAZIN 150 BİN NÜFUS VAR”

İlhan, “Türkiye’nin en büyük Mahallesi’nin Mahmutlar olduğunu biliyor muydunuz? Mahmutlar 45 bin yerli 15 bin yerleşik yabancının yaşadığı yaz aylarında tatilciler ile birlikte nüfusu 100-150 binlere ulaşıyor. Türkiye’de 5 bin ile 10 bin arasında yüzlerce ilçe bulunuyor. Mahmutlar halkı olarak haykırıyoruz, ‘Mahmutlar’ı ilçe yapın’ diye. Belediyeliği Büyükşehir yasası dolayısıyla kapanan Mahmutlar halkı hem ekonomi olarak hem de sosyal ve kültürel olarak zor durumda. Belediyeliğimizi istiyoruz. Bu konuda siyasileri en üst perdeden uyarmak istiyoruz” dedi.

“TÜM KRİTERLERE UYGUNUZ”

MAHKOD Başkanı Mesut İlhan, “Antalya’dan hizmet beklerken sefil hale geldik. ASAT bir ayda yolda yaptığı su arızasının yerini bile yamayamıyor. Her konuda eksiğiz peyzaj, düğün sa-lonu, kültür salonu, park bahçe ve sosyal ve kültürel konulardan çok yoksuluz. Türkiye’deki 970 ilçenin 575’inden daha fazla nüfusumuz var. L Tipi cezaevi Mahmutlar’da, 10 tane banka, 3 M, 2 M zincir marketler ve sayısını hatırlayamadığımız daha 100’lerce market ve mağazalar. Sanayimiz, on binlerce yeni akıllı konutlarımızla yerleşik yaşayan yabancılar ile dünyanın dışa açılan penceresiyiz. Neyimiz eksik ki bizim belediyeliğimizi kapattınız. Mahmutlar istenilen tüm kriterlerin daha fazlasını bünyesinde taşıyor. İlçe veya belde fark etmez Mahmutlar kendi kendini yönetir. Yeter ki haksızlık yapmayın hakkımızı verin adalet istiyoruz” diyerek yetkililere bir kez daha seslendi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!