Başkan Toklu’dan pazarcı esnafına destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu, basına yaptığı  açıklamada Alanya’daki pazar esnafının taleplerinin dinlenmesi gerektiğine vurgu yaptı

ADALET ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Alanya İlçe Başkanı Mimar Mustafa Toklu, Alanya’daki pazar esnafını dinlemeye devam ediyor. Esnafın taleplerinin dinlenip çözüm üretilmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Toklu, basına  yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

‘ÇÖP TOPLAMA ÜCRETİ ALINMASINA KARŞIYIZ’

“İşgaliye harcı, 11 Temmuz 2014 tarih ve 29057 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Belediye Gelirleri Kanunu Genel Tebliği’ne istinaden metrekare için günde en az 0,50 TL, en çok ise 2,5 TL alınması yönünde yazı ile belirtilmiştir. Alanya Belediyesi idaresi, çöp toplama ücreti alınmasını istemekle birlikte bu durumun pazar esnafı tarafından olumlu karşılanmadığı, gerçekleştirmiş olduğumuz ziyaretlerde tarafımıza bildirilmişti. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi’nce tarifesi belirlenen ve Alanya Belediyesi’nce tahsil edilen çöp toplama ücreti alınmasına karşı olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isteriz.

‘MAĞDURİYETLERİN ORTADAN KALDIRILMASI GEREKİYOR’

Tarımsal faaliyetleri ile Alanya ekonomimize katkı sağlayan çiftçimizin ve üreticimizin ürünlerini halk ile daha huzurlu bir ortamda buluşturabilmesi için gerekli çalışmalar yürütülmesi ve pazar esnafının öncelikle sıkıntılarının ve dertlerinin bir bir dinlenerek gereğinin yapılması gerekmektedir. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde tüm pazar esnafımızın çöp toplama ücretleriyle alakalı sıkıntılarının olduğunu gördük. Uygulanan kararın yeniden gözden geçirilerek pazar esnafının görüş ve önerilerini dikkate alarak ivedi bir şekilde çalışma yürütülmesi ve mağduriyetlerin ortadan kaldırılması gerekiyor. Kasım ayında yapılacak Büyükşehir Meclisi’nden kararın geçmemesini umut ediyoruz. AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak Alanya ekonomisinin gelişmesinde büyük payı olan pazar esnafımızın her zaman yanında ve sesi olmaya devam edeceğiz.”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!