Başkan Şahin, Litvanyalı girişimci kadınları ağırladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ALTSO ile Litvanya Cumhuriyeti Panevezys Ticaret Sanayi ve Zanaatkârlar Odası işbirliğinde yürütülen “Kadınları İş Dünyasında ve Girişimcilikte Destekleme Projesi” kapsamında Alanya’ya gelen Litvanyalı girişimci kadınlar, ALTSO’da düzenlenen tanışma toplantısına katıldılar. Toplantıda, Litvanyalı girişimci kadınlara bir sunum yapan Başkan Şahin, Alanya’yı tanıttı.

Litvanya Cumhuriyeti’nin Türkiye Büyükelçiliği tarafından Litvanya Kalkınma İşbirliği ve Demokrasiyi Geliştirme Programı kapsamında ALTSO ve Panevezys Ticaret Sanayi ve Zanaatkarlar Odası işbirliğinde yürütülen olan ‘Kadınları İş Dünyasında ve Girişimcilikte Destekleme Projesi’ devam ediyor. Proje kapsamında ALTSO’da düzenlenen tanışma toplantısına, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Litvanya Cumhuriyeti Türkiye Konsolosu Ruta Hangasi, ALTSO Yönetim Kurulu Üyeleri ve proje kapsamında Alanya’ya gelen Litvanyalı girişimci kadınlar katıldı.

ŞAHİN’DEN ALANYA SUNUMU

ALTSO Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıda Alanya konulu bir sunum yapan Başkan Şahin, Alanya’nın lokomotif sektörleri olan Tarım, Turizm, İnşaat ve Emlak konularında önemli bilgiler aktardı.

Toplantıyla ilgili kısa bir açıklama yapan Başkan Şahin, “Odamız ile Litvanya Cumhuriyeti Panevezys Ticaret Sanayi ve Zanaatkârlar Odası işbirliğinde yürüttüğümüz “Kadınları İş Dünyasında ve Girişimcilikte Destekleme Projesi” tanışma toplantısını gerçekleştirdik. Proje Ortağımız Panevezys Ticaret, Sanayi ve Zanaatkarlar Odası temsilcileri olan Kadın Girişimciler ile Odamız Kadın Girişimcileri ve yönetim kurulu üyelerimizin yanı sıra toplantımıza Litvanya Cumhuriyeti Türkiye Konsolosu Ruta Hangasi de katıldı. Alanya’mızın lokomotif sektörleri olan Turizm, Tarım, İnşaat ve Emlak sektörleri hakkında katılımcılara sunum yaptığımız toplantımızda 2 ay sürecek projede karşılıklı işbirliği ve tecrübe paylaşımı konularında izleyeceğimiz yol haritasını da belirledik. Güzel Alanya’mızın sadece ülkemizde değil uluslararası alanda da tanıtımının yapılması konusunda yürüttüğümüz çalışmalara bu projemizin de önemli katkıları olacağına inanıyoruz. Projemiz hizmetin en güzeline layık Alanya’mıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan Şahin, toplantının sonunda Litvanyalı girişimci kadınlara ipek kozasından yapılmış tablo ve Alanya’yı tanıtıcı argümanlar hediye etti.

Litvanyalı girişimci kadınlar, Alanya’da bulundukları süre içerisinde muz ve avokado bahçeleri ile üretim yapan firmaları da ziyaret edip, incelemelerde bulunacaklar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Mahmutlar Haber, En Güncel Haberler, Son Dakika - MahmutlarPost ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!